Ako odhaliť falošného človeka

Falošní ľudia sú všade okolo nás. Vedia urobiť všetko preto, aby ťa oklamali, dokonca sa vedia aj poriadne pretvarovať. Ako odhaliť falošného človeka? Vďaka týmto 6 trikom, ho odhalíš. Okrem iného, môžeš tieto triky vyskúšať aj sama na sebe a zistíš, či nepatríš medzi falošných ľudí aj ty.

Falošnosť je všade okolo nás, preto je dôležité byť v strehu a dávať si pozor na ľudí, ktorí ti neprajú.

Všímaj si, akú má reč tela

Na to, aby si zistila, akú má reč tela, nepotrebuješ žiadne skúsenosti či prax, stačí ti sedliacky rozum. Rečou tela sa dá odhaliť to, či ti človek klame alebo je nervózny. Človek, ktorý nič neskrýva, pôsobí pokojne a uvoľnene.

Reč tela
zdroj: Unsplash/Brooke Cagle

Pozoruj ako reaguje, keď položíš nečakanú otázku

Falošného človeka odhalíš veľmi jednoducho. Polož mu otázku, ktorú nečaká a všímaj si, ako reaguje. Ak pôsobí zmätene alebo stratí reč, je to jasný znak toho, že to nečakal a nevie, ako sa rýchlo vykrútiť.

Dávaj si pozor na lichôtky

Falošní ľudia majú potrebu až príliš lichotiť. Nedaj sa však oklamať, pretože aj dobrého veľa škodí. Samozrejme, ak ti niekto raz za čas pochváli outfit nie je na tom nič zlé, ak ti však niekto dáva lichôtky každý deň, už tam niečo nesedí.

Ver svojmu inštinktu

Ak ti tvoje podvedomie hovorí, že sa ti dotyčná nepáči, bude to pravda. My ženy máme výborný odhad na ľudí. Ak sa ti nepáči alebo ti niečo na nej nehrá a vidíš, že hrá na dve strany, drž sa od nej ďalej.

Falošní ľudia dokážu výborne presviedčať

Najviac falošní ľudia sú takí, ktorí majú dar presviedčania a presne vedia, čo platí na ostatných. Maj sa na pozore a nenechaj sa opantať sladkými rečami. Maj svoje názory a svoju pravdu.

Komunikácia
zdroj: Unsplash/Christina @ wocintechchat.com

Over si pravdu

Snaž sa pôsobiť nenápadne a veci si pre istotu dvakrát over. Aj napriek tomu, že pravda vždy vyjde najavo, musíš jej dopomôcť. Ak je to možné, prezisti si niečo, čo sa ti nepozdáva u svojich kamarátov. Pravdu zistíme len tak, že po nej budeme pátrať.

Aj napriek tomu, že odhaliť falošného človeka môže byť občas náročne, nezabudni pri tom racionálne uvažovať a všímaj si jeho názory a postoje. Toto je 9 fráz, ktoré používajú falošní ľudia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife