Kamarátky sa rozprávajú

Všade okolo nás sa môžu nachádzať falošní ľudia, aj napriek tomu, že sa tvária ako tie najväčšie zlatíčka. Vieš, ako ich prekuknúť, aby si vedela, na čo a na koho si dávať pozor? Prezradiť ich môže ich správanie a hlavne to, čo hovoria a akým spôsobom to hovoria. 

Niektoré frázy síce na prvé počutie znejú v pohode, no keď sa nad nimi zamyslíš o trochu viac, môžeš v nich objaviť trochu urážok alebo negatívnych pocitov. Na týchto 9 by si si mala pri ľuďoch dávať pozor, inak sa môže stať, že sa pri nich sklameš a popáliš.

„Ja som to myslel/-a dobre.“

Alebo „Nemyslel/-a som to tak.“ Tieto frázy ukazujú, že daní ľudia si nevedia priznať svoju chybu. Keď niečo vypustia zo svojich úst, nechcú za to prevziať zodpovednosť a radšej to zvalia na nedorozumenie.

Ohováranie
zdroj: Unsplash/cottonbro studio

„To bol len vtip.“

Dávaj si pozor na ľudí, ktorí sa snažia všetko obrátiť na vtip. Za každou humornou narážkou sa totiž môže ukrývať trochu pravdy. Aby boli stále „za pekných“, radšej sa chcú na všetkom zasmiať a myslieť si, že si to tým vyžehlia.

„Ja by som si na to asi netrúfol/-la.“

Pri tejto fráze záleží, v akom kontexte je povedaná. Niekto by si možno netrúfol na zmenu práce, novú farbu vlasov alebo čokoľvek iné, čo chceš skúsiť. Často sa za tým ale ukrýva závisť a žiarlivosť, pretože falošní ľudia sa nedokážu tešiť z úspechov iných.

„To by ťa nezaujímalo.“

Takýmto spôsobom ťa niekto môže uraziť alebo zhodiť, pretože si myslí, že sa v danej téme a problematike nevyznáš. Keď ťa niekto takto odbije, určite nestojí za to, aby si sa začala obhajovať a presviedčať ho/ju o svojej pravde.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife