Photo by halayalex from Freepik

Za život stretneš množstvo ľudí, ktorí ti udelia zaujímavé lekcie. K nim patrí aj priateľstvo, no nie vždy je všetko tak, ako vyzerá. Možno si myslíš, že máš pri sebe úžasných ľudí, ale kto ťa naozaj podrží, keď sa trápiš? Portál Thinking Humanity, Lifehack a HackSpirit uviedli, ako sa správa falošný kamarát.

Ledva ťa podporia

Odhodlávaš sa k niečomu novému alebo chceš prekonať samú seba? Vtedy sa skutočne zíde priateľská podpora. Mala by si spozornieť, ak namiesto nej dostávaš samé pochybnosti a v tom horšom prípade zhadzovanie. Skutočný priateľ sa ťa nepokúsi položiť, ale podržať najlepšie, ako vie.

Si pre nich dôležitá len keď niečo potrebujú

Je úplne pochopiteľné, keď je niekto vyťažený. No ak ich už týždne nevieš vytiahnuť von a nebodaj ignorujú všetky tvoje správy, myslíš, že je to v poriadku? Si im dobrá vtedy, kedy oni potrebujú oporu, pričom ťa vôbec nepustia k slovu. Tá správna osoba si nájde na teba čas vždy. Nevykašle sa na teba a hoci je zaneprázdnená, všetko ti vysvetlí a vynahradí.

Nemôžeš sa na nich spoľahnúť

Každý z nás má nejakého kostlivca v skrini a niekedy sa o nich potrebujeme rozprávať. Ak máš pri sebe naozaj správnu osobu, nikomu nevyzradí tvoje tajomstvá. Prečo by to robila, veď je to tvoj blízky priateľ? Nuž, nie vždy to tak funguje. Buď opatrná, komu čo hovoríš. Na falošných sa naozaj nedá spoľahnúť.

Iba oni majú pravdu

Aj keď ste kamaráti, stále môžete mať rozdielne názory. Na zaujímavej diskusií nie je nič zlé. Môžete sa naučiť niečo nové alebo nazerať na danú tému z inej perspektívy. Avšak tieto osoby si musia presadzovať svoju pravdu za každú cenu. Nezáleží im na tvojich myšlienkach. Nazdávajú sa, že iba ich sú správne. Takto sa skutoční priatelia nesprávajú.

Sú majstri monológu

Stretnete sa na káve alebo pri poháriku vína a rozprávate sa dlhé hodiny? Je to normálne, veď to poznáš. Lenže ak sa ti niekto neustále sťažuje a doslova musíš počúvať jeho hodinové monológy…na čo tam si? Ledva ťa pustí k slovu, nezaujímajú ho ani tvoje rady. Nehovoriac o tom, že ani nevie, čo sa dialo v tvojom živote. Takto sa správa prvotriedny falošný a toxický kamarát.

Zdroj: Thinking Humanity, Lifehack a HackSpirit

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife