Byť oklamaná je nepríjemné. Doslova to bolí, ak ťa klame niekto, kto ti je veľmi blízky. Našťastie, existuje niekoľko spôsobov, ako môžeš sama odhaliť, či ti priateľ vraví pravdu alebo nie.

Ženy cítia, ak sa niečo deje. Pravdou je aj to, že klamať ti nemusí len so zlým zámerom. Čo ak pre teba chystá napríklad narodeninové prekvapenie? Ak však žiadna podobná možnosť neprichádza do úvahy a ty vieš, že nie je úprimný, zameraj sa na nasledujúce body, ktoré ti pomôžu odhaliť klamstvo.

Prehnaná gestikulácia

Ak si myslíš, že ti klame, pozri sa zblízka na to, ako rozpráva. Všímaj si jeho ručnú gestikuláciu. To je jeden z najdôležitejších bodov pri odhaľovaní klamstva. Presnejšie, načasovanie. Klamári totiž začnú gestikulovať v momente, kedy začnú rozprávať a vymýšľať si, tesne pred tým majú ruky v pokoji.

Neukazuje dlane

Ak ľudia vravia pravdu, nevedomky ukazujú dlane smerom von. Je to jednoducho tak, že je k tebe otvorený a úprimný. Ľudia, ktorí majú negatívny postoj ruky skrývajú alebo prekrižujú.

Gestikulácia sa nezhoduje so slovami

Gestá musia zodpovedať slovám, ktoré vyslovuje. Väčšina ľudí kýve hlavou vtedy, ak hovorí nie a nie áno. Pozri sa na to či slová sedia vtedy, keď rozpráva. Môže to vyzerať prirodzene, no prezrádza to, že sám neverí tomu, čo hovorí a pritom si to ani neuvedomuje.

Zatvára oči

Zatvára oči alebo si ich prekrýva rukami? Alebo dáva ruky rovno na celú tvár? Jednoznačne klame. Hovorí sa, že klamár sám nechce vidieť pravdu.

Dáva veľký úsmev

Veľký a falošný úsmev určite dobre poznáš. Klamára to hneď odhalí. Snaží sa vyzerať nevinne a očarujúco, aj keď taký nie je. Veď jeho úprimný úsmev má od tohto na míle ďaleko.

Sťahuje pery

Ďalší príklad toho, kedy je určite vinný. Ak je niekto v rozpakoch alebo sa snaží vyhnúť pravde, sťahuje pery smerom dovnútra. Premýšľa nad tým, čo povedať a nevedomky sa snaží nič nevysloviť, kým rýchlo nepríde na odpoveď.

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.