Pixabay/AdinaVoicu

Pravda bolí, obzvlášť, keď je niekto neúprimný sám k sebe, a jeho život sa točí len okolo lží. Lenže, ako sa hovorí, každé klamstvo má krátke nohy a nakoniec všetko vyjde na povrch. Žiť v pravde, i keď v krutej, je omnoho lepšie. Ale znamenia, o ktorých dnes padne reč, sa z celého horoskopu najviac boja počuť, ako sa veci naozaj majú.

Pokiaľ sa nájde niekto, kto im to šplechne priamo do očí, znášajú to veľmi zle. Preto pri nich narábaj opatrne so slovami, inak môžu upadnúť do hlbokej depresie. Sú zraniteľné a snažia sa okolo seba vytvoriť akýsi imidž.

Kozorožec

Hrá sa na niečo, čo nie je, rád zavádza, len aby ukázal, že je najlepší. Rád žije v klamstvách a prikrášľuje si všetko, čo sa dá. Nakoniec sa ale môže stať, že ho to zničí. Predstav si situáciu, kedy ti niekto klame len preto, aby ti neublížil, ale všetko to, čo ti povie, nemyslí vážne.

A Kozorožec by si mal uvedomiť, že žiť v ilúzii sa proste nedá. Pretože takto si nahovára veci, ktoré vidí len on, no ostatní majú úplne rozdielny názor. Či už v pracovnom alebo osobnom živote, nech zvíťazí pravda. Ak sa ťa to týka, neboj sa otvoriť a prijať realitu takú, akou je.

Škorpión

Ďalší, ktorý si radšej vyberie klamstvo a zavádzanie než by stavil na pravdu. Lenže tu nejde len o to, že by ju len on nechcel počuť, veľkým problémom tiež je, že ani on nehovorí druhým to, čo si v skutočnosti myslí.

Totižto sa bojí, že by tým ranil city dotyčnej osoby. A tak všetko maskuje a jeho život  sa vlastne točí viac okolo klamstva. Myslí si, že takto nebude existovať bolesť a všetci budú takto spokojnejší. Rada pre Škorpióna, pravda niekedy bolí, ale je najlepším ukazovateľom správneho smeru.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHoroskopy