Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tepláky: jednými milované a inými zatracované.  V dnešnej dobe sú mimoriadne obľúbené, hlavne tie v šedej alebo čiernej farbe. Pre niekoho sú synonymom pohodlia, nenáročnosti, športového štýlu, iným sa spájajú s lenivosťou a nezáujmom o vlastný zovňajšok.

Kedysi tento typ oblečenia patril len do telocvične alebo na gauč pred televíziu, postupne sa dostal do ulíc ako voľnočasový odev a stála súčasť šatníka. Dôkazom toho sú prehliadky návrhárov ako napríklad Alexander Wang a Isabel Marant alebo outfity Rihanny, Gigi Hadid a Kendall Jenner. Zdá sa, že mladé baby spravili z obyčajných šedých teplákov svoju povinnú uniformu.

Nie je to dokonalý trend, ale skúsme ich prirovnať napríklad k legínam. Keď sa začali nosiť, krútili sme hlavami, dnes sa nad nimi už nepozastavujeme. Ako ale nosiť tepláky tak, aby si nevyzerala, že sa vzdávaš a je ti jedno, čo na seba oblečieš, ale ako skutočná módna expertka? Ak si vyberieš také, ktoré ti naozaj sadnú a skombinuješ ich s tými správnymi kúskami, budeš vyzerať skvele.

Kúp si také, ktoré nie sú úplne voľné, skôr obtiahnuté a končiace nad členkami. Majú široký pás a dolnú manžetu. Takému typu sa všeobecne hovorí joggers. Úplne najjednoduchšie ale aj nejefektnejšie je doplniť ich bielym tričkom či crop topom, teniskami a bundičkou. Tá môže byť denimová, kožená alebo bombera. Nemusíš zostať ale len pri komforte zabehnutých trendov. Skús obyčajné tričko vymeniť za luxusný top či blúzku  a tenisky za lodičky. K tomu sa hodí výrazný náhrdelník a hravá kabelka. Tak už nebudú na prvý pohľad pripomínať cvičebný úbor, ale stále im zostane ten správny street-styleový dojem.  Ak máš chuť upozorniť na nohavice, zameraj sa na vzory a materiály. Kvetinové či geometrické motívy vyzerajú super s jednofarebným pastelovým vrchom. Alebo môžeš zvoliť tepláky v jasných farbách z jemnejšieho, padavého materiálu.

01

foto: fashioninspirationblog.com

02

foto: lookastic.com

03

foto: lofficielsingapore.com

04

foto: swimming.com

05

foto: sincerelyjules.com

10

foto: aelida.com

cover foto: cosmopolitan.com

 

 

 

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista