Čierna je v móde jednoducho nesmrteľná. Neexistuje asi ani iná farba, ktorá by bola viac nadčasová a skrývala by v sebe viac významov. Ak patríš, podobne ako ja, k babám, ktoré milujú oblečenie v čiernej farbe, môžu pre teba letné mesiace predstavovať problém. Obchody sa začínajú zapĺňať jasnými neónovými kúskami a tvoje čierne, tmavošedé alebo bordové odtiene už sem jednoducho nezapadajú.  Niektorí dokonca berú čiernu ako letné tabu. Ako zostať verná svojmu osobnému štýlu, keď vonku stúpajú teploty? Nemusíš sa vzdávať, máme pre teba niekoľko nápadov, ako spojiť lásku k letu s láskou k farbe, ktorá ťa robí tou, kým si. Pre čiernu v lete platí niekoľko pravidiel: výber materiálu je asi dôležitejší než čokoľvek iné. Nechceš sa pariť v hrubej umeline, uprednostni vzdušné či prírodné materiály. Vyhni sa vysokým golierom a dlhým rukávom, inak budeš vyzerať ako sicílska vdova.

Kvety

Florálne motívy vyzerajú skvelo na čiernom podklade a priam volajú po romantických doplnkoch a účese.

01

Minimalistický top

Skombinuj top so špagetovými ramienkami a ľahkú sukňu alebo denimové šortky.. Doplnky a topánky ponechaj vo svojich obľúbených tmavých odtieňoch.

02

Doplnky

Ak sa bojíš, že by ti predsa len mohlo byť  trochu horúco, vyjadri svoj vzťah k  čiernej na doplnkoch. Na všetkých –topánky, kabelka, okuliare, šperky… Ako základ outfitu použi inú farbu, napríklad bielu. Tá je rovnako neutrálna, ale zároveň  moderná a neprekonateľná.

03

Maxišaty

No dobre, od sicílskej vdovy si môžeš niečo požičať: čipku a transparentné materiály.  Tieto dva prvky sa asi najviac hodia na maxišaty.  Vzdušné šaty, ktoré siahajú až po zem,  dokážu vytvoriť veľký efekt  s minimálnou námahou. Pod ne ti stačia už len plavky.

04foto: Simone Beccheti

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista