Slobodná mamička

Dnes to nie je naozaj ľahké. A možno v najbližších rokoch ani nebude. Ale vesmír vedel, prečo dal túto úlohu práve tebe. Zaradila si sa do „kategórie“ slobodné mamičky, aj keď si o tom nesnívala. Veď to žiadna z nás. Ostať sama na dieťa, ktoré potrebuje dvoch. No nezostáva ti nič iné, len to zvládnuť. Vieš čo? Ver, že sa ti to podarí.

Možno si teraz myslíš, že padáš na dno svojich síl. Možno sa trápiš otázkami, prečo práve ty. Možno každý večer zaspávaš so strachom, čo vám prinesie budúcnosť. Vieš, že ju musíš chytiť pevne do rúk a byť tu pre to malé stvorenie. Pre dieťatko, ktoré sa spolieha iba na teba. Nevybrala si si to, ale život to už takto zariadil.

Slobodné mamičky si zaslúžia obdiv

Bez ohľadu na to, či vás partner chcel alebo nechcel opustiť, či mal alebo nemal šancu postarať sa o človeka, ktorého ste spolu stvorili, ty budeš tá, ktorá bude u neho na prvom mieste. V dnešnej dobe to nemáš ľahké, z každej strany budú prichádzať skúšky, ktoré budeš musieť zvládnuť. Nie vždy sa budeš môcť spoľahnúť na rodinu či známych. Prebdené noci, uplakané oči, ruky, ktoré už nevládzu.

No keď sa na teba tvoje dieťa usmeje, na všetku bolesť zabudneš. Keď sa pozrieš do tých malých úprimných očí, pochopíš, že to má zmysel. Ty si tá, ktorá to zvládne a dieťatko je tvoja večná motivácia. Nekonečná láska, ktorá ťa bude poháňať vpred. A jedného dňa si na tie ťažké chvíle s úsmevom na tvári a hrdosťou v srdci spomenieš.

Budeš pyšná na to, že si to dala. Teraz je to tak, ako to má byť a presne tak, ako ti je súdené. Musíš zo seba dať energiu za dvoch, no dvojnásobok šťastia sa ti raz aj vráti.

Nikdy sa nevzdávaj, si silná mama!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife