Pár sa bozkáva

Pôrod je pre ženy a ich partnerov obdobím výraznej fyzickej a emocionálnej zmeny. Hoci je nový život dôvodom na šťastie a radosť, môže to byť aj náročné, najmä pokiaľ ide o intímny život. Ženské telo prechádza značnými zmenami, ktoré môžu mať vplyv aj na milovanie po pôrode. Ako sa k tomu opäť vrátiť?

Každá žena je iná, no na začiatok by si sa mala držať týchto 4 rád.

Pochopenie zmeny

Prvým krokom k obnoveniu intímností po pôrode je pochopenie, že telo ženy prešlo veľkou zmenou. Nielenže sa tvoje telo muselo prispôsobiť tehotenstvu a pôrodu, ale na tvoj se*uálny apetít môžu mať vplyv aj hormonálne zmeny. Dôležité je byť trpezlivou a nezabudnúť, že obnovenie milostného života môže byť postupný proces.

ako oživiť milovanie
zdroj: Pexels/Ron Lach

Návšteva lekára

Pred obnovením milovania by si mala absolvovať povinné prehliadky u lekára a gynekológa. Lekár môže vyhodnotiť, či je tvoje telo pripravené a poskytne pokyny a rady, ktoré budú zohľadňovať tvoje individuálne potreby a pocity. Je dôležité dodržiavať odporúčania lekára a neponáhľať sa.

Emocionálne aspekty

Po pôrode môžu byť ženy citovo zraniteľné a úzkostné. Starostlivosť o novorodenca, spánková deprivácia a hormonálne zmeny môžu mať vplyv na emočný stav. Preto je dôležité komunikovať s partnerom a zdieľať svoje pocity a obavy. Otvorená komunikácia môže pomôcť vyriešiť emocionálne prekážky a upevniť vzťah.

Choďte na to postupne

Milovanie po pôrode by malo byť postupné a kontrolované. Namiesto toho, aby ste sa snažili okamžite obnoviť plnú milostnú aktivitu, začnite pomaly a komunikujte spolu. Experimentujte s rôznymi druhmi intimity, ktoré nevyžadujú pohlavný styk, ako sú napríklad jemné dotyky, bozkávanie a objímanie. Postupný návrat môže pomôcť znovu vytvoriť intímnu väzbu s partnerom.

Milovanie po pôrode môžu sprevádzať aj rôzne problémy, ako je dlhšie hojenie, bolesti alebo problémy s libidom. S láskou, trpezlivosťou a podporou partnera ho ale môžete postupne obnoviť a užívať si ho tak, ako pred príchodom bábätka. 

Viac z kategórieDating