Nikdy som nepatrila medzi príliš nezištných ľudí. Dalo by sa povedať, že som bola skôr sebecká a hľadela som len na svoje záujmy. Vždy muselo byť všetko po mojom a šťastie som vyhľadávala hlavne pre seba. Bola som egoistická a priznávam si to. Avšak po tom ako som sa zaľúbila, zistila som , že v láske som úplne iná. Nikdy by som si nepomyslela, že som schopná toľkej obety. Prioritou som zrazu nebola ja, bol ňou on a jemu sa všetko v mojom živote prispôsobovalo.

Napriek tomu, že práve láska vo mne budovala jednu z mnohých kladných vlastností akou bola obetavosť , na druhej strane sa zo mňa strácala veľká časť mňa. Všetko bolo preňho a všetko bolo o ňom, nikde v tom dlhoročnom vzťahu nebolo miesto pre mňa. A ako som na seba zabudla ja, tak ma v našom vzťahu zabudol zohľadniť on. Ustúpila som do úzadia a stratila svoj vnútorný pokoj a balns. Prestala som sa vo vzťahu cítiť dobre, lebo som sa cítila nedocenená a postupom času ma začali napĺňať pocity, že vlastne ani neexistuje dôvod, pre ktorý by ma mal niekto oceniť. Snaha a energia, ktorú som investovala sa mi nevracala späť. Čo je horšie, už ani láska a tak som bola s ťažkým srdcom donútená vzdať sa toho, čo som tak dlho budovala a na čom mi neustále tak veľmi záležalo.her

Nebol to rozchod z pocitových dôvodov, láska nezmizla, aspoň nie z mojej strany. Bol to rozumový rozchod, kde som si musela pripustiť, že mne už tú lásku dávať nechce a musela som nájsť v sebe toľko dobrosrdečnosti, aby som ho nechala ísť a mohol ľúbiť niekoho iného tak ,ako to nedokázal robiť pri mne.

A práve teraz prišla tá chvíľa. Našiel si inú. Nadišiel čas nájsť to najlepšie vo mne a popriať mu šťastie v tomto vzťahu. Niekedy dávno by mnou lomcovala žiarlivosť, preklínala by som ju a z duše nenávidela z neznámych dôvodov. Teraz už nie. Možno som dospela. Možno sa zmenilo niečo iné a ja už som pochopila, že tadiaľto cesta nevedie. Nenávisť som nahradila prajnosťou. Záleží mi na ňom natoľko, že mu želám šťastie. Pochopila som, že u mňa ho nenašiel. Odpustila som jemu a postupom času odpustím aj sebe. Že som spravila niekde chybu, ktorú stále nevidím, že som zlyhala ako partnerka, napriek tej strašnej láske, ktorú som mu dávala. Už som sa s tým zmierila. Naučila som sa byť sama so sebou. V tichu. V samote. So svojimi myšlienkami. Našla som svoj pokoj,našla som seba. Odpustila som si.

zdroj:weheartit

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating