Ako cez sviatky nepribrať

Začni deň klasickými raňajkami

Určite sa ti už neraz stalo, že si si aj na raňajky dala zemiakový šalát s rezňom alebo kapustnicu. Snaž sa aspoň na raňajky jesť bežné jedlá, napríklad vajíčka, šunku, syr, zeleninu alebo jogurt s vločkami či kašu. Budeš tak mať aspoň jedno jedlo k dobru.

Nezabúdaj na ovocie a zeleninu

Ani počas najkrajších sviatkov v roku by si nemala zabúdať na čerstvé ovocie a zeleninu. Snaž sa dopriať si ju ku každému jedlu, aby si do svojho tela dostala aj nejaké vitamíny a minerály.

Dodržiavaj pitný režim

Svoj hlad môžeš oklamať aj vodou. Pred každým jedlom by si mala vypiť pohár vody. Tá zaplní tvoj žalúdok, takže v konečnom dôsledku zješ toho menej. Celkovo by si mala dodržiavať dostatočný pitný režim, pretože vieš ako sa hovorí – hlad je len prezlečený smäd.

Pozor na alkohol

Do toho pitného režimu by si ale nemala rátať alkohol. Ten obsahuje zbytočne veľa kalórií, takže to s ním nepreháňaj. Daj si maximálne pohárik, ale ak to je možné, môžeš sa mu vyhnúť úplne.

Prechádzka nikdy nezaškodí

Nikto nehovorí, že musíš počas Vianoc chodiť do fitka, ale takú prechádzku by si nemala vynechávať. Každý pohyb sa počíta, takže sa snaž nejaké tie prijaté kalórie aj spáliť. Budeš sa tak cítiť oveľa lepšie.

Ak by si predsa len chcela vyskúšať nejaký zdravší koláč, v našom predošlom článku nájdeš 4 skvelé tipy, ktoré za to stoja.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness