Ako cez sviatky nepribrať

Čoskoro tu máme Vianoce, ktoré nebývajú postrachom len pre naše peňaženky, ale aj pre naše postavy. Aj teba zaujíma, ako cez sviatky nepribrať a užiť si všetky chutné nástrahy, ktoré na teba budú číhať? Nemusíš si hneď všetko odopierať, stačí sa len krotiť a držať sa niekoľkých rád.

Vianoce sú sviatkami radosti a času stráveného s najbližšími, ale ide, samozrejme, aj o jedlo, ktorého veru nebýva málo. Ak sa snažíš dbať o svoju postavu, možno už teraz premýšľaš nad tým, ako a čo budeš konzumovať, aby si nemala také výčitky svedomia.

Máme pre teba 8 jednoduchých odporúčaní, ako cez sviatky nepribrať. Je to ľahšie než by si možno čakala.

Nemaj jedlo stále na očiach

Ak budeš mať jedlo stále na očiach, budeš mať naň chuť a bude ťa to nútiť k zobkaniu. Na Vianoce totiž bývajú aspoň koláče stále vyložené na stole, čo nie je dobré. Preto ho drž mimo dohľad a daj si niečo len vtedy, keď budeš naozaj hladná.

Používaj malý tanier

Maličkosť, ktorá ale dokáže ušetriť množstvo kalórií. Tým, že si budeš naberať jedlo na malý tanier, zješ toho menej. Samozrejme, že ten tanier by nemal byť naložený kopcom. Ak sa nevieš rozhodnúť, čo si dať, daj si z každého kúsok.

Všetko s mierou

Počas sviatkov sa nemusíš vyslovene obmedzovať, pokojne si dopraj zo všetkého, ale poznaj svoju mieru. Namiesto taniera koláčov si daj jeden alebo dva kúsky a pokojne môžu byť aj tie klasické nezdravé. Nenechaj sa oklamať tým, že zo zdravých alternatív môžeš zjesť neobmedzené množstvo. Radšej dva obyčajné koláče ako celý plech tých zdravších.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness