thoughtcatalog.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Zamýšľala si sa niekedy nad tým, akú lásku si zaslúžiš? Premýšľala si niekedy nad tým, či sa k tebe tvoj drahý správal vždy s pokorou a bol dobrým mužom? Pretože akceptujeme iba tú lásku, ktorú si myslíme, že si zaslúžime.

Poznám ľudí, ktorí si myslia, že si zaslúžia omnoho väčšiu lásku, ktorej sami dávajú málo a chcú jednoducho veľa. Avšak omnoho viac ľudí je tým, ktorí akceptujú iba tú lásku, ktorú si myslia, že si zaslúžia. Častokrát sú neskôr sklamaní. Akceptujeme lásku, ktorú sme podľa nášho názoru hodní prijať. Niekedy sa však tá láska stane sebeckou, zúfalou a vlastne nemá nič spoločné s tou pravou, nádhernou a úprimnou.

Láska má mnoho podôb a my ju v mnohých podobách i zažívame. Veľakrát vie zraniť a sklamať. Veľakrát sa popálime. Nikdy však na ňu nezabúdame a je súčasťou našich životov. Každý by mal žiť láskou. Tou skutočnou. No nie vždy ju skutočne nájdeme. Častokrát si myslíme, že na nikoho lepšieho už nemáme a toto je všetká láska, ktorú si zaslúžime. Je to hlúposť. Nie raz sa mi stalo, že mi moja kamarátka plakala, ako chce od svojho priateľa odísť, no myslí si, že už nikdy ju nebude nikto milovať, že nemá na lepšieho a toto je maximálna láska, akú jej človek môže dať.

large (6) weheartit.com

Niekedy jednoducho akceptujeme všetku špinu, ktorá je na nás hodená. Akceptujeme a vystačíme si s láskou, ktorá je klamlivá a sebecká. Vystačíme si s dnešným správaním, lebo vraj dnešný svet nepozná úprimnú lásku a ja som aspoň vo vzťahu. Ak nás chce nejaký muž milovať, obdarovávať darčekmi a skutočne si nás vážiť, zľahneme sa, lebo vraj si ho nezaslúžime, má na lepšiu a my musíme opäť hľadať toho najväčšieho idiota v okolí 100 kilometrov, ktorý nás bude ponižovať. Pretože nič viac si nezaslúžime.

Toto je jediný „akceptovateľný“ druh lásky, aký si my ženy zaslúžime, však? Potom upadáme do smútku a nevieme prísť na to, kde je problém. Je v nás? Je v druhých? Je v ňom?

1dacdkuvzi8-christopher-campbell foto: thoughtcatalog.com

Je v našom prístupe a celý náš život bude len o prístupe. Ak budeme akceptovať, že ľudia v našom okolí si s nami môžu robiť čo chcú, budeme dostávať len zlé rady či údery. Ak budeme akceptovať ponižovanie, osočovanie a zradu, nič iné v láske nikdy viac neuvidíme. Neakceptujme lásku, ktorú si myslíme, že si zaslúžime. Pretože sme na seba príliš sebakritickí. Pretože vraj nie si až taká pekná. Pretože by si mala schudnúť a byť viac úspešná. V tom je ten problém. Je v nás.

Myslíme si, že si nezaslúžime krásu, pokoru a nehu. Myslíme si, že skutočná láska neexistuje a potom sa čudujeme, keď po nociach plačeme do vankúša a snažíme sa pochopiť, prečo náš drahý muž urobil zlé veci.

Zaslúžim si omnoho viac. A ty tiež. 

Zaslúžime si skutočnú lásku.

Zaslúžime si skutočne milovať a byť milovaní. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating