Muž a žena pri západe slnka
instagram/lostitalianos

Niektoré rozhodnutia v živote bývajú veľmi ťažké. No ak ti majú priniesť vnútorný pokoj a šťastie, vždy počúvaj svoje vnútro. Tak, ako aj v prípade, keď niekde v hĺbke vieš, že tvoj partner ti svojím správaním dokazuje, že pre teba nie je ten pravý. Iba láska na vzťah nestačí, a preto, ak muž robí vo vzťahu tieto 3 veci, radšej ho nechaj ísť.

Dáva ti pocit, že si menejcenná

Jedna z najhorších vecí, ktorá sa môže vo vzťahu diať – keď sa jeden z partnerov cíti byť doslova utláčaný. Akoby vôbec nezáležalo na tom, čo povie, čo si myslí, pre čo sa rozhodne, či po čom túži. A to sa stáva aj pri mužoch, ktorí sú inak dobrí.

Môžeš ho veľmi milovať, no ako jeho partnerka máš byť na rovnakom mieste, ako je on. Nemôže si iba jeden vždy presadzovať iba to svoje. Nemôžeš mať pocit, že si neschopnejšia či hlúpejšia. Nemôžeš byť radšej ticho, len aby si ho svojím názorom nenahnevala.

Možno si to neuvedomuješ, ale takáto manipulácia a utláčanie sú formou psychického týrania. A jediný, kto z toho vyjde zle, si ty.

Je až príliš žiarlivý

Žiarlivosť je prirodzenou súčasťou každého vzťahu. Ak niekoho miluješ, záleží ti na ňom, a preto je logické, že ho nechceš stratiť kvôli niekomu inému. Každý z nás žiarlí iným spôsobom a v inom rozsahu. No aj tu existujú hranice, ktoré sú priam choré.

Neustále telefonáty, len aby ťa nenápadne skontroloval, kde a s kým si, správy, otázky, čo si robila, čo budeš robiť, podrývačné reči, keď spomenieš, že sa ocitneš v spoločnosti iného, … a to najhoršie, scény a obvinenia, z toho, čo si nerobila, ale on je presvedčený, že áno.

Drahá, aj keď podľa teba tvoj partner inak nemá chyby, radšej utekaj. Vieš si predstaviť, že hádky podobného typu budeš zažívať na dennom poriadku? Vieš si predstaviť, že o pár rokov budeš sedieť iba doma, pretože budeš mať strach, či ti znova nebude niečo vyčítané? Keď vo vzťahu chýba dôvera, len ťažko sa dá hovoriť o šťastnej láske.

Nedodržuje sľuby

Sľuby sú stále iba sľuby, až kým sa naozaj nesplnia. Poznáš tie situácie, kedy ti tvoj drahý niečo nasľuboval? Ako plakal, že sa zmení, len aby si mu dala šancu? Ty si z lásky súhlasila a po čase ti je jasné, že ťa znova iba oklamal. Si v jednom kolotoči, z ktorého nechceš vystúpiť, pretože k nemu stále niečo cítiš a jeho sladkým rečiam veríš.

No skutočná láska sa dokazuje činmi, preto nenechávaj nikoho, aby sa s tebou iba zahrával.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating