Photo by Nathan Dumlao on Unsplash.com

Rozchody sú ťažké. Nech už navrhneš rozchod ty alebo tvoj partner, je to náročné pre oboch.

Aj keď si myslíš, že si sa z toho dostala, nemusí to byť pravda. Tvoje srdce potrebuje čas, rovnako ako tvoja myseľ či telo. Nevrhni sa hneď do nového vzťahu, nevrhni sa hneď okolo krku druhému mužovi, nestresuj sa a využi ten čas, ktorý budeš single, na to, aby si sa niečo naučila.

Ak máš stále nutkanie písať tvojmu bývalému priateľovi, nerob to. Nemôžeš mu odpisovať na správy o tretej ráno, pretože ti chýba. Toto je jasný znak toho, že si sa z rozchodu ešte nedostala.

zdroj: Photo by Jonathan Borba on Unsplash.com

Poznáš to, sedíš večer doma, s pohárom vína v ruke a čas ide ďalej. Tých pohárov vína je čoraz viac a tebe sa začínajú vynárať spomienky. To, ako a kde ste sa spoznali. To, ako si sa do neho hneď zamilovala a vedela si, že o chvíľu bude tvoj priateľ. Spomínaš si ale aj na to, ako ťa nepočúval. Ako ti ubližoval a doslova ťa chcel zničiť.

Zrazu premýšľaš, že už ani nevieš, kedy si prvýkrát pocítila, že ho už nemiluješ. Vieš len, že sa to nabaľovalo. Keď si mu vytkla jednu vec, povedala si si, že aj tak na to zabudneš, že si to nemusela takto riešiť. Odvtedy si bola ticho a aj keď ti niečo prekážalo, mávla si nad tým rukou. Riešenie, ktoré nie je správne. Čím viac problémov vzťah má, tým je viac nestabilnejší. 

Nech vzťah trval krátko alebo dlho, mala by si si nechať rovnaký čas na uzdravenie. Vieš, že je niečo zle, keď mu píšeš neskoro večer a prosíš ho o radu, ak ťa zradil. Vieš, že niečo nie je v poriadku, keď na neho myslíš a dúfaš, že ti odpíše späť.

Svoje srdce musíš nechať odpočinúť. Sebe by si mala tiež dopriať oddych. Nadýchni sa, upokoj sa a ver, že bude všetko dobré. Všetky rozchody ťa raz privedú k osobe, ktorá ťa bude skutočne ľúbiť. Preto si dopraj čas na vyliečenie, aby si zajtra bola o kúsok bližšie k tvojmu šťastiu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating