vzťah

Vzťah je živým mechanizmom, ktorý sa stále vyvíja a ovplyvňuje ho viacero faktorov. Práve preto, potrebuje svoj čas na určité kroky, ako aj lásky potrebuješ čas dozrieť a prejaviť sa vo veľkej miere. Vzťah by si mala vnímať, ako niečo na čom treba neustále pracovať a nehrnúť sa hneď do tých najťažších rozhodnutí. Všetko má svoj čas a týmito bodmi, môžeš svojho partnera skôr odohnať, ako si ho udržať.

Vzťah je nádherný činiteľ v našich životoch. Ak sa nájdu dvaja ľudia, ktorí sa majú radi o to krajší je, ale je nutné na ňom spoločne pracujete. Dôležité je však netlačiť na pílu. Občas treba totižto spomaliť, netlačiť na partnera a užívať si moment prítomnosti.

1. Tlačíš na spoločné bývanie

Spoločné bývanie má svoje výhody, ako aj nevýhody. Spoločné bývanie môže váš vzťah posilniť a prehĺbiť city, avšak ho môže aj oslabiť. Mnoho mužov sa spoločného bývania štítia, pretože sa boja o stratu súkromia, ako aj o stereotyp, ktorý môže nastať.

Ak chceš bývať so svojim partnerom, malo by to byť rozhodnutie vás oboch. Netlač na to, príliš skoro. Spoločné bývanie má čas a ani po roku vzťahu to nie je dôležitý míľnik, ktorý by ste mali splniť. Na zdieľanie priestorov 24/7 máte ešte celý život a skôr si vychutnávaj randenie a neustálu pozornosť, ako problémy s ponožkami či neumytým riadom.

2. Zoznámenie sa s rodičmi

Zoznámenie sa s rodinou je vo vzťahu veľmi dôležité. Veľa dievčat, ale aj mužov dbá na názor rodičov a rodiny na svoju budúcu partnerku. Avšak nesil to.

Ak na to tvoj partner nie je pripravený, netlač ho do tohto stretnutia, ktoré môže byť pre neho stresujúcim. Ak spolu chodíte týždeň, nie je na to ani vhodný čas. Spontánne to príde samo a uvidíš, že to bude pre vás ďalší míľnik, ktorý posunie váš vzťah na ďalšiu úroveň vtedy, keď to bude vhodné.

3. Závislosť na partnerovi

Potopiť tvoj vzťah môže aj prehnaná pozornosť a žiaden voľný čas. Aj tvoj partner potrebuje čas pre seba, spoločné chvíle s kamarátmi alebo rodinou. Ak mu neposkytneš priestor, časom ho to prestane baviť a bude mať pocit, že je zatlačený do kúta. Nebuď na partnerovi závislá.

Vytvor si aj svoje aktivity. Svoj čas nemusíš tráviť len s partnerom, aj napriek tomu, že tvoje city sú hlboké a miluješ čas strávení s ním. O ti viac si práve tento čas budeš vážiť ak budete mať obidvaja aj samostatné koníčky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating