Unsplash/Toa Heftiba

Dôvera je jeden z najzákladnejších a najdôležitejších aspektov šťastného vzťahu. Ak má ten váš vydržať vďaka silnému putu, musíte si navzájom veriť v každom smere. Od obyčajných maličkostí, na ktoré sa medzi sebou spoliehate, až po dôležité životné situácie, v ktorých ste odkázaní jeden na druhého.

Myslíš si, že práve vy dvaja ste tí, ktorí si môžu naozaj dôverovať? Ak robíte tieto 3 veci, ver tomu, že áno!

Na nič sa pred sebou nehráte

Naozaj na nič. Nehanbíš sa pred ním ukázať s mastnými vlasmi vo vyťahanom tričku, pretože práve na to sa teraz cítiš. Nepotrebujete sa pred sebou hrať na dokonalých ľudí, ktorí sú vždy perfektní – výzorovo, správaním, úspechmi, … pretože život taký nie je. Je skutočný.

Aj vy dvaja ste a milujete sa práve kvôli tomu. Máte zlozvyky, ktoré navzájom poznáte, nehanbíte sa za svoje koníčky, ani za to, koľko nezdravého jedla dokážeš zjesť. To všetko znamená, že sa pri sebe cítite uvoľnene a prirodzene, čo je znakom veľkej dôvery a intimity.

Tajomstvá medzi vami neexistujú

Od hesla k telefónu, až po veci, za ktoré by vás niekto iný odsúdil. Nemáte medzi sebou tajnosti, pretože ste si navzájom najlepšími priateľmi. Veríte si, takže nie je dôvod na to, aby sa niečo tajilo. Poznáte svoje heslo od sociálnych sietí, pretože viete, že to ten druhý nikdy nezneužije. Poznáte aj svoje traumy a spomienky z detstva, ktoré nikomu inému nevyzradíte.

Je to silné puto, ktoré vás spája a v tomto prípade aj obrovská dôvera voči tomu druhému. Odovzdali ste sa jeden druhému do rúk s vierou, že si nikdy nebodnete nôž do chrbta.

Viete si zo seba spraviť srandu

Humor ľudí spája a vo vzťahu je tiež dôležitým bodom. Iba dvojica, ktorá k sebe cíti lásku a dôveru sa dokáže pobaviť aj keď si uťahujú zo seba navzájom. Možno ti to príde ako maličkosť či hlúposť, no predstav si, že si z teba tvoj partner spraví nejaký žart. Povie poznámku, po ktorej by mohli nastať len 2 možnosti – buď sa na tom zasmeješ a vezmeš to s nadhľadom, alebo sa urazíš a pohneváš.

Iba ak vieš, že to naozaj myslel ako vtip, pretože ho dobre poznáš, tak si to k srdcu nevezmeš. Ani blbý žart by vaše puto nerozdelil.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating