freepik.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak sa v živote dlhšie s niečím trápime, väčšinou upadáme do stavov beznádeje, zúfalstva, dokonca až depresie. Obdobie neúspechu môže trvať aj dlhšie. Práve vtedy sme najčastejšie náchylné vzdať to.

Vzdávame sa našich cieľov, snov, ideálov. Už si nehľadáme ideálnu prácu, ktorá by nás bavila, napĺňala a pri ktorej by sme si povedali: „Áno, to je presne tá správna práca pre mňa.“ Nehľadáme si už ani dokonalé bývanie. Upúšťame od našich predstáv a uspokojíme sa aj s možnosťou, ku ktorej vedie jednoduchšia cesta namiesto toho, aby sme vytrvali a hľadali si náš nový domov o chvíľu dlhšie. Vzdávame sa šťastných vzťahov. Kedysi sme mali jasnú predstavu o tom, akého partnera túžime mať po našom boku. Keď sme ho však dlhšie nenachádzali, začali sme znižovať  z nárokov a ostávame s mužom, ktorý nám občas povie milé slovo, občas nás pomiluje a niekedy si spomenie, že máme sviatok.

unsplash.com

Ak si myslíš, že práve takýto prístup ťa privedie k spokojnému životu, veľmi sa mýliš. Keď totiž vo všetkých oblastiach posunieš svoje hranice a upustíš zo svojich nárokov, Tvoj život bude vyzerať úplne inak, ako by si chcela. Nikdy nedosiahneš stav spokojnosti. Iste, mať prehnané nároky je tiež zlý extrém. Na druhej strane sa však nesmieš podceňovať. Dôležité je, aby si si pri každom životnom rozhodnutí uvedomila svoju hodnotu a nikdy ju nepodliezla. Ale ani nepreskočila.

Pamätáš si, keď si ako malá snívala o ideálnej práci, dokonalom mužovi a Vašom spoločnom domove? Možno si vtedy trošku preháňala. Všetky malé dievčatká túžia po skutočnom princovi, krásnom veľkom „hrade“ a práci, ktorá by bola skôr zábavou alebo ktorou by zmenili svet. Kúsok z Tvojho detského JA by si si mala so sebou priniesť aj do dospelosti. Si totiž jediná, kto rozhoduje o tom, ako bude Tvoj život vyzerať.

Je len na Tebe, či sa uspokojíš s nudnou prácou v kancelárii, o ktorej si vždy hovorila ako o najnudnejšom zamestnaní na svete.

unsplash.com

Je len v Tvojich rukách, či budeš bývať v malom stiesnenom byte na sídlisku, ktorý bol vždy ako väzenie pre Tvoju dušu.

Je to len Tvoje rozhodnutie, s akým mužom sa rozhodneš stráviť život.

V živote je VYTRVALOSŤ v čase neúspechu jednou z najdôležitejších vlastností. Ak ju získaš, nikdy nebudeš znižovať zo svojich nárokov a posúvať svoje hranice. Ani v období, keď sa budeš cítiť zlomená. Spôsob, akým nastavíš dnes svoje hranice určí, ako bude vyzerať Tvoj život v budúcnosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating