Byť s niekým, koho miluješ, je jedným z najlepších pocitov, ktoré môžeš zažiť. Je normálne, že chceš byť milovaná a chceš byť v láskyplnom vzťahu, kde sa cítiš skvelo. No aj to chce tvrdú prácu a nie vždy to bude možno ocenené.

Váš vzťah môže prejsť rôznymi krízami

Vzťah prechádza rôznymi fázami. Áno, prvá fáza síce je plná lásky, zamilovania sa a neuveriteľnej túžby byť s tým druhým, no po istej dobe príde akási realita, ktorá však bude tvorená vami, čiže je na vás, ako bude vyzerať.

Vzťah je záväzok a práca

Ak chceš mať dobré vzťahy, musíš ich budovať a starať sa o ne každý deň. Byť v šťastnom vzťahu nie je jednoduché, no ak na tom obidvaja svedomito pracujete, dočkáte sa skvelých výsledkov.

Nebudete vo všetkom súhlasiť

A je to úplne prirodzené. Ste rozdielne povahy a obidvaja ste individuálne a jedinečné osobnosti, ktoré majú svoje názory. Preto je zbytočné meniť sa na obraz toho druhého a neustále s ním súhlasiť, keď to tak necítiš. V skutočnosti to znamená, že každý z vás má rôzne perspektívy a životné skúsenosti, z ktorých niektoré môžete zdieľať ako podobné presvedčenia, zatiaľ čo s inými spôsobmi a názormi súhlasiť nemusíte.Dôležitý je kompromis.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: weheartit.com

Možno sa ti bude páčiť niekto iný

Ako niektorí vedci tvrdia, sme od prírody polygamní ľudia a aj v šťastnom vzťahu nám občas môže „prepnúť“. Dôležité je však uvedomiť si, či ti to skutočne stojí za to, aby si prišla o milovanú osobu. Neobviňuj sa, ale makaj na tom, aby si si to v sebe vysvetlila a utvrdila sa v tom, že svojho priateľa skutočne miluješ.

Už to nie je len o tebe

Už to nie sú len tvoje sny, tvoje plány a tvoji priatelia, už ste to vy dvaja. Samozrejme, aj vo vzťahu by si mala byť individualistkou, plniť si sny a zachovať si svoju identitu, no ak plánujete spoločnú budúcnosť, je treba si uvedomiť, že niekedy nebudeš rozhodovať o istých veciach sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.