Unsplash/ilya mondryk

Priateľstvo je vzácna vec. Niekedy nám do života príde nečakane, inokedy sa buduje dlhé roky. A občas sú v našom živote ľudia, ktorí do neho patria, aj keď podvedome tušíme, že to nie je správne. Možno si to ani nechceš priznať, no ak máš pri sebe kamarátku, ktorá robí nasledujúce 3 veci, bude ťa to vnútorne ničiť.

Chce byť vždy tá lepšia

Nikdy to nepovedala na rovinu a aj keby si sa jej to opýtala, odpovedala by, že určite nie. No ty si si už po istom čase a situáciách všimla, že vaše priateľstvo berie ako nejakú súťaž. Ktorá bude mať krajšieho partnera, ktorá je úspešnejšia v práci, ktorá má novšie oblečenie, lepšiu tortu na narodeniny, …

Skrátka, nemôžeš sa zbaviť pocitu, že ťa chce „poraziť“ vo všetkom, i keď ty to tak nerobíš. Pomaly ťa to začína vyčerpávať, pretože energiu na detinské hry už dávno nemáš.

Robí si z teba žarty

Ste vonku s partiou a ona si z teba uťahuje? Zdá sa, že sú to len obyčajné fórky, na ktoré sa hneď zabudne, nič vážne. No stáva sa to často a kvôli tomu sa cítiš byť menejcenná. Tvoje sebavedomie klesá s každou narážkou, aj keď sa usmievaš a tváriš, že sa nič nedeje.

Ohovára všetkých naokolo

Máš ju síce rada, no je to naozaj klebetná baba. Ešte si nestihnete v kaviarni ani sadnúť a už vyťahuje pikošky, ktoré sa dozvedela od iných kamošiek. Rozpráva o iných ženách a nech robia čokoľvek, pridá k tomu udesený a odsudzujúci tón.

Uvedomuješ si, že tak, ako všetkých preberá pred tebou, môže aj tvoje osobné záležitosti pretriasať inde. Začínaš mať strach hovoriť jej niečo, aby to nezneužila a neposúvala ďalej. Si si neistá dôverou k nej a radšej si držíš odstup, než by mala podraziť aj teba.

Čo robiť?

Ak máš priateľku, pri ktorej sa necítiš byť sama sebou a skôr ťa ovplyvňuje negatívne, existuje len jediné riešenie. Ukončiť s ňou kontakt skôr, ako ťa úplne zničí. Toxické vzťahy ti neprinesú nič dobré a preto by si sa ich mala strániť.

Vo svojom živote stretneš ešte veľa duší, ktoré ti môžu byť omnoho bližšie. Priateľstvo má byť o dôvere, smiechu, pomoci a pocite vďačnosti. Ak to tak nie je, potom to je len ďalší človek, ktorý do tvojho života prišiel, no nemôže v ňom aj ostať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife