instagram.com/domiwro

Milostný vzťah tvorí vždy pár dvoch ľudí, ktorí sa milujú, ktorí majú niečo spoločné a chcú sa navzájom sprevádzať cestou života. Je však dôležité nájsť človeka, ktorý ti bude pomáhať, tolerovať ťa, dôverovať ti a hlavne podporovať ťa v tvojich snoch, túžbach a víziách. Nie strpčovať život.

Zotrvávať vo vzťahu, kde nie je dôvera, rešpekt a úcta, je katastrofálne. Aj napriek neuveriteľnej láske, ktorú cítiš k svojej polovičke, vo vzťahu je dôležité zachovať si samú seba. Nemeň svoj charakter či povahu kvôli láske a mužovi.

Každý má prah tolerancie nastavený trochu inde, no napriek tomu, sú určité veci, ktoré by si nikdy nemala znášať. Si dokonalá osoba a aj napriek tomu, že ho miluješ, nedovoľ, aby skazil tvoje plány a znechutil ti život.

Asi už vieš, že najlepšie riešenie všetkých problémov je komunikácia. Mnoho z týchto vecí, však možno  vydiskutovať nepôjde. Preto pochop, že si zaslúžiš lásku bez týchto 6 vecí, ktoré by si vo vzťahu naozaj nemala tolerovať.

1. Ponižovanie 

Či už v súkromí alebo pred rodinou či kamarátmi. Chlap by sa nikdy nemal povyšovať nad ženu. Silou, humorom alebo peniazmi. Vo vzťahu by si dvaja ľudia mali byť rovní aj napriek inému finančnému ohodnoteniu v práci.

Ponižovanie a vysmievanie sa naozaj nepatrí do zdravého vzťahu. Ak to ešte k tomu podkopáva aj tvoje sebavedomie, je na čase ukázať, že to prehnal. 

2. Kontrola 

Obyčajné otázky typu: “Kam ideš? S kým ideš? Kedy príde?” sú normálne a informatívne, pretože aj chlapi sa boja o svoje polovičky, najmä ak sa vyberú v noci s kamarátkami do mesta. Chorobná kontrola však môže podkopávať tvoju úctu k partnerovi a jeho dôveru k tebe.

Prezeranie telefónu, notebooku, vypytovanie sa kamošiek či si naozaj bola s nimi, je niečo, čo normálny, milujúci chlap naozaj nerobí. Každý totižto potrebuje svoju súkromie a dôvera je základom každého dlhodobého a perspektívneho vzťahu. 

3. Egoizmus

Ak partner myslí len na seba, svoje záujmy a preferencie, môžeš si byť istá, že to nie je muž pre teba a plánovanie budúcnosti v tomto vzťahu naozaj nebude možné. Ak miluješ pozornosť, máš rada prekvapenia a v budúcnosti plánuješ rodinu a deti, od takéhoto chlapa utekaj ďaleko.

Ak sa dvaja milujú, záleží im na sebe a uprednostňujú radšej šťastie toho druhého. Egoistický muž bude stále dávať na prvú priečku seba a svoje záujmy a tak nebude s ním možnosť robiť ani kompromisy. 

4. Manipulácia

Chcela si ísť na výlet a zrazu stojíš pri hrnci, pretože on ťa presvedčil, že lepšie je ostať doma a ty navaríš, kým on sa bude hrať na Playku.

Väčšinou sa tvoje názory zmenia na tie jeho, z hádky vždy vyjde víťaz on a ty sa ešte ospravedlňuješ aj napriek tomu, že problém bol on alebo jeho čin. Ak tvoj partner s tebou manipuluje, nezostávaš sama seba a časom z teba nebude žena, akú si prial, ale akú si “vytvoril”.

5. Porovnávanie 

“Moja mama to varí lepšie. Moja mama to inak upratuje. Ex mi žehlila košele inak!” UTEKAJ! Mamičkin maznáčik, ktorí si nedokáže nič urobiť sám a toto porovnávanie nikdy neskončí. Porovnávanie či už s mamou, krstnou, starkou alebo dokonca ex frajerkou je znakom toho, že chlap neustále žije minulosťou a jeho “ja” nerastie a neposúva sa. Ak to povie zo srandy, zasmej sa, ak to povie vážne, ber nohy na ramená. 

6. Nevera 

Do vzťahu nepatrí žiadna iná tretia osoba, okrem vášho spoločného diela – dieťaťa. Nevera je neodpustiteľné ukončenie vášho vzťahu. Ak raz podvedie, urobí to znova, pretože niečo vyhaslo. Je zbytočné ostať s takým chlapom, pretože si musíš uvedomiť, že mu nedávaš to, čo potrebuje.

Zaslúžiš si niekoho, pre koho budeš jediná, nie tá, čo ho čaká doma a pred ktorou milenku skrýva. Aj one night stand je nevera, pretože aj keď je opitý a s kamarátmi na žúre, má vedieť, kde je jeho miesto a kto je jeho pravá láska. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating