Narcizmus

Narcizmus je porucha osobnosti, ktorá sa vyznačuje tým, že sa má človek neskutočne rád. Ak chodíš s narcisom, môže to byť pre teba veľmi ťažké a niekedy aj psychicky náročné. 

Muži s touto poruchou majú radi súcit a vyznačujú sa prílišnou sebaláskou. Toto je 6 znakov, vďaka ktorým zistíš, či takéhoto partnera nemáš doma aj ty.

Neustále potrebuje obdiv

Narcista potrebuje mať neustále pocit, že je výnimočný a jedinečný. Ak ho, nedajbože, nepochváliš celý týždeň, môže sa uraziť alebo nahnevať. Takíto ľudia chcú byť obdivovaní a dokážu sa pochváliť aj sami.

Má črty manipulátora

Muž, ktorý má narcizmus, sa v prvom rade snaží ovládať všetko okolo seba. Chce o všetkých všetko vedieť. Rád si podmaňuje ľudí, aby dosiahol presne to, po čom túži. Ak nevieš, ako sa správa manipulátor alebo ako ho odhaliť, dočítaš sa to v našom článku TU.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Má v sebe egocentrizmus

V skutočnosti sa takýto človek zaujíma len o seba a je mu úplne jedno, ako sa cítiš ty. Pri komunikácií ho môžeš rozoznať tak, že sa neustále vracia len k témam o ňom a vôbec nepočúva, čo sa mu snažíš povedať.

Chýba mu empatia

Ak niekto dokáže myslieť len na seba, ostatní sú mu úplne ukradnutí. Narcista nemá v sebe ľútosť ani empatiu a nedokáže sa vcítiť do potrieb ostatných. Takíto ľudia si myslia, že svet sa točí len okolo nich a že len oni majú problémy.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating