sólo cestovanie

Sólo cestovanie nebolo nikdy jednoduchšie, ako je v dnešnej dobe. A vieš čo je na ňom najlepšie? Že nie si ničím obmedzená, pociťuješ bezpodmienečnú slobodu a môžeš sa vybrať kamkoľvek budeš chcieť. Nikto ti do toho nebude hundrať, a preto vieš vyskúšať všetko, po čom tvoje srdce túži.

Je skvelé mať dobrú partiu a zábavného partnera, ktorí ti vedia dovolenku spríjemniť. No nie vždy tomu tak musí byť. Ale keď ideš na výlet sama, tak je to o niečom inom. Si sama sebe pánom a môžeš robiť všetko, čo chceš a ísť kam len chceš. Prezri si tieto výhody a nevýhody, a zistíš, že máme pravdu.

Výhody a nevýhody

Výhody sólo cestovania sú určite nekonečná sloboda rozhodovania, a preto máš aj väčšiu šancu zoznámiť sa s rôznymi mladými ľuďmi. Tí ťa vedia mnohé naučiť, alebo ti lepšie poukazovať oblasť, ktorú si si vybrala. Navyše nadobudneš väčšie sebavedomie, ktoré ti možno doteraz chýbalo.

žena na výlete
zdroj: Pexels/Dmitriy Ganin

 

Medzi nevýhody sólo cestovania patrí aj väčšia zodpovednosť, ktorú máš. Nakoľko sa vieš spoľahnúť pri komplikáciách iba sama na seba a chýba ti tam niekto, kto by ti vedel poradiť či pomôcť.

Dokonca aj tvoje náklady budú vyššie, lebo sa nemáš s kým poskladať napríklad na cestu. Ak si ale odhodlaná a peňaženka je plná, tak nič nie je na škodu. Opäť len môžeš získať väčšiu dôveru v seba.

TOP 5 krajín na sólo cestovanie

Londýn

Jedným z miest, na ktoré pokojne môžeš ísť ako na single výlet, je Londýn. Ten ťa nielen priateľsky privíta, ale má ti skutočne čo ponúknuť. Nádherné pamiatky, doplnené krásnou scenériou mesta, ktoré vo večerných hodinách prebúdzajú ešte väčšie čaro.

Pokiaľ máš rada módu, tak si tu tiež určite prídeš na svoje. Tamojší obyvatelia sú na turistov zvyknutí a chovajú sa k nim milo, a preto sa nemusíš báť spýtať sa na cestu alebo radu ohľadom nejakých tajných krásnych zákutí.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie