Vzťahy sú rôzne. Ale každý jeden zdravý a dlhodobý vzťah si raz musel prejsť niečím, čo ho posilnilo. Pretože nie je všetko len o zaľúbených pohľadoch a sladkých bozkoch. Občas prídu situácie, ktoré vás oboch preveria a ak ich váš vzťah ustojí, bude ešte silnejší. Ktoré 3 veci vás zblížia ešte viac? 

1. Spoločné cestovanie

Nič nepreverí vašu súhru viac, ako spoločné cestovanie. Pred cestou treba riešiť veľa vecí, takže sa ukáže, či sa na seba môžete spoľahnúť. Budete spolu nonstop, čo znamená, že sa budete musieť naučiť spolu vychádzať, nehovoriac o tom, že bude potrebné robiť mnoho kompromisov, aby ste boli obaja spokojní. Taktiež sa na cestách môžu vyskytnúť aj nepredvídané situácie, a ak ste odkázaní len sami na seba, ukáže sa, ako si viete pomôcť. Po spoločnej dovolenke bude vaše puto oveľa silnejšie.

2. „V zdraví i v chorobe“

Toto si sľubujú ľudia, ktorí chcú svoj vzťah už navždy spečatiť. A nehovorí sa to teda len tak. Je ľahké užívať si život, ak ste obaja zdraví. Ale čo ak príde nejaká choroba? Nehovoriac o ťažkých situáciach, aj „menšie“ choroby preveria váš vzťah. Si ochotná starať sa o neho, keď leží týždne so zlomenou nohou? A ako sa o teba postará on, keď ťa trápi chrípka? Ver, že nie pre každého je samozrejmé priniesť tomu druhému teplú polievku a starať sa o jeho potreby. Ak niečo také zažijete a môžete sa na seba spoľahnúť, váš vzťah ide tým správnym smerom.

3. Odlúčenie

Čas iba pre seba dáva každému možnosť premýšľať nad vzťahom a zistiť, či si naozaj navzájom chýbate. A to nie len taký, že spolu nie ste jeden večer. Viete si predstaviť byť bez seba niekoľko týždňov? Pracovná cesta, dovolenka, ale aj pauza vo vzťahu mu dávajú veľkú možnosť prísť na to, čo je pre vás dôležité. A ak sa po dlhšej dobe k sebe vrátite, budete sa ešte viac rešpektovať a milovať ako kedykoľvek predtým.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.