Photo by Laura Marques on Unsplash.com

Ďalší osamelý víkend za mnou a ja sa s tvojim odchodom neviem zmieriť. Viem, že sme si nič nesľubovali, ale aj tak sme do toho šli. Milovali sme sa tak veľmi, akoby sme už potom nikoho iného nemali mať.

Vedeli sme, že je to nesprávne, no napriek tomu sme boli spolu. Robili sme všetky tie veci, ktoré robia páry vo filme. Nemohla som byť šťastnejšia. Chodili sme spolu na bowling a smiali sme sa ako malé deti. Prechádzali sme sa večer po ulici bosí a spievali sme si pesničky.

Neskoré večery sme trávili v bare pri víne a navzájom sme si hľadeli do očí. Užívali sme si tieto veci, lebo sme vedeli, že to je dočasné. Nikdy sme si nepovedali, že sme pár. Nikdy. Len sme sa tak tvárili. Správali sme sa ako dvaja zaľúbenci, ktorí spolu chodia už roky, hovorili sme si tie slovíčka, ktoré vyslovujeme len ak to myslíme úprimne.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Photo by Ayo Ogunseinde on Unsplash.com

A vieš ako som na tom bola ja? Naozaj som to myslela úprimne. Z mojej strany to nebolo klamstvo. Milovala som ťa celou svojou dušou a bola by som ochotná ísť do toho znovu. Aj keď by to bolo len dočasné. Aj keby to bolo len na pol roka alebo rok. Som jednoducho taká, pokiaľ ide o lásku. Nebránim sa jej.

A ty pre mňa stále veľa znamenáš. Naučil si ma, akou mám byť, aby som sa nestratila vo svete. Naučil si ma, že sa mám biť za svoje názory. Naučil si ma, že sa mám ozvať, ak niekde vidím nespravodlivosť.

A potom, po všetkých tých pekných veciach, si odišiel. Vedela som, že jedného dňa to musí prísť, ale nevedela som, že to bude tak skoro. Príliš skoro na to, aby som si to uvedomila.

Zobúdzam sa a moja posteľ je prázdna. Bolo to dočasné, viem, ale stále máš v mojom srdci špeciálne miesto. 

Ukázal si mi ako milovať svet.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating