unsplash.com

Existuje niečo krajšie ako láska? Ako ten pocit, keď si zamilovaná a cítiš, že v tom nie si sama? A že láska je všetko, čo teraz potrebuješ?! Ja totiž nič také krásne, také povznášajúce a zároveň naplňujúce nepoznám.

Láska má mnoho fáz. Každá z nich je niečím výnimočná a iným spôsobom krásna. Najzáhadnejšia, no zároveň aj najkrajšia je však, keď je nová. Alebo inak povedané – mladá, v zárodku.

Keď je plná rozpakov a nervóznych dotykov. Keď je proste všetko okolo teba iné, ľudia sú zrazu milší a život plynie presne podľa tvojich predstáv. A na svete existujete len vy dvaja. Nikto iný vám nechýba. Nikoho ďalšieho vo svojom živote nepotrebujete a so všetkým si vystačíte sami.

zdroj: unsplash.com

Vieš, zamilovať sa to je ten pocit,

…keď ti nevadí vstávať skoro ráno len preto, aby si ho mohla aspoň na chvíľku vidieť.

…keď si ochotná robiť veci, ktoré nemáš rada len preto, že vieš, že jeho robia šťastným.

…keď ťa zrazu nebaví ísť večer von s kamoškami. A radšej ostaneš doma, aby ste nič nerobili.

…keď ho vidíš smutného a srdce ti zaplaví bolesť, ktorej sa nevieš ubrániť.

…keď nevenuješ pohľad nikomu inému. Pretože žiaden iný nie je on.

…keď povieš, že ti chýba a myslíš to úprimne. Nie je to len o tom, že chceš byť roztomilá, ale je to skutočný pocit, ktorý ťa zraňuje.

…keď pusa na čelo znamená odrazu viac ako všetky vášnivé bozky, ktoré si doteraz dostala. 

zdroj: Image by Alexandr Pirogov from Pixabay.com

…keď si ani nepamätáš, kedy naposledy si myslela na svojho ex. To, čo zažívaš teraz je také krásne, že ti ani nenapadne myslieť na to, čo bolo niekedy.

…keď sa deje niečo zlé a jediné na čo v tej chvíli myslíš, je jeho objatie a sila, ktorú ti vie dať.

…keď sa smeješ aj na jeho hlúpych vtipoch, ktorým nerozumieš.

…keď sa nebojíš pred ním prejaviť všetky svoje emócie. Plačeš, keď ti je smutno, usmievaš sa, keď si šťastná a kričíš, keď niečo nie je v poriadku.

…keď si ho dokážeš predstaviť ako otca svojich detí. A tá predstava je taká krásna a tak ťa vnútorne napĺňa, že chceš, aby ním naozaj bol.

zdroj: unsplash.com

…keď chceš zároveň preskočiť všetko to, čo vás oddeľuje od vášho spoločného života, no ale zároveň nechceš prísť ani o jednu chvíľu, ktorú môžete stráviť spolu.

Keď proste cítiš vo svojom srdci, že on je pre teba dôležitejší než akékoľvek iné malichernosti, ktoré boli niekedy tvojou prioritou. Keď si schopná robiť obety, ústupky, keď zrazu meníš pohľad na svet a nebojíš sa prehodnotiť svoj život. Lebo nejako tam v hĺbke vieš, že kvôli nemu sa to oplatí.

Tak to je láska.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating