Stáva sa ti, že sa niekedy zamyslíš nad svojou minulosťou? Začnú sa ti vynárať spomienky, tie pekné aj tie nepekné, spomenieš si na všetky splnené aj nesplnené sľuby, na spoločné plány, na reči, ktoré ťa kedysi vedeli zahriať pri srdci, no dnes ti ho dokážu zovrieť ?

Nevieš ako sa pohnúť ďalej. Máš pocit, že stojíš na jednom mieste a život je niečo, čo sa deje, ale teba sa to netýka. Chceš veľa vecí, vieš, že chceš, len nevieš ako. Ako urobiť krok vpred, ako odpustiť. Jemu, vám, no v prvom rade sebe.

zdroj: Photo by Soroush Karimi on Unsplash.com

Myslím, že takéto obdobie mal každý jeden z nás. Neexistuje nikto iný, kto by ti pomohol, len ty sama. Jediný spôsob, ako sa oslobodiť od minulosti je prestať na ňu neustále spomínať. A preto ti dám malú radu. Vždy, keď sa ocitneš sama a v hlave sa ti začnú vynárať spomienky, jednoducho ich stopni. Musíš vedieť, že tvoje myšlienky ti dokážu vyvolať rôzne pocity. Tak pozitívne, ako aj negatívne.

Preto, ak sa ideš zamýšľať nad niečím, čo ti kedy v živote nevyšlo, nech je to už vzťah, práca, škola, stroskotané priateľstvá alebo hocičo iné, čo ťa ešte stále niekde hlboko v srdci bolí, jednoducho to nerob. Zabi tu myšlienku v zárodku. Snaž sa spomenúť si na niečo iné, pozerať vpred. Alebo sa snaž na nič nemyslieť, a niečo ísť robiť. Zabehaj si, zacvič, porozprávaj sa s niekým, prečítaj dobrú knihu alebo choď spať.

Nepodporuj negatívne myslenie. Netýraj sa. Ty sama si dokážeš zvoliť, ako sa budeš cítiť a ako sa chceš cítiť. Zabudni na všetko zlé čo sa ti stalo. Niekedy je dokonca potrebné zabudnúť aj na to dobré, keď vieš, že to skončilo a nič s tým viac nemôžeš robiť. Jednoducho sa viac neotáčaj.

 Nasmeruj svoj zrak priamo pred seba.

Počúvaj svoju intuíciu.

Pouč sa z chýb a neopakuj ich.

Neobracaj sa späť.

Zabudni.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.