stocksy.com

V dnešnom článku sa zameriame predovšetkým na brucho. To sa dá na preliezkach precvičiť naozaj precízne. Ako si sa mohla dočítať v  prvom bode predošlého článku, rozcvička je neoddeliteľnou súčasťou každého tréningu, a preto ju nevynechávaj ani pri cvikoch zameraných na brucho. Takže koniec zbytočných rečí, poďme na to!

Začneme plankom, stopujeme si čas a skúšame rôzne variácie, ktoré môžeš vidieť na obrázku. Pripomínaj si: začiatočník 30, pokročilý 60 a profesionál 90 sekúnd. Týmto cvikom posilňuješ ruky, brucho (vlastne celý stred tela) a nohy.

pinterest.com

Priťahovanie kolien v závese

Zavesíme sa na dostatočne vysokú tyč, aby sa nám chodidlá nedotýkali zeme, keď sme vo východiskovej polohe. Dbáme na správne dýchanie: pred začiatkom opakovania sa nadýchni. Počas priťahovania kolien je dych zadržaný a vydychuj pri návrate do východiskovej polohy (v jej poslednej fáze). Cvik si môžeš sťažiť tým, že budeš pred seba vystierať prepnuté nohy, variácie sú na tebe.

pinterest.com

Nájdi si bradlá, spevni ruky a trup, pomaly zdvihni pred seba vystreté nohy, akoby si sedela na rovnej podložke, no budeš sedieť vo vzduchu a parádne precvičíš celé telo. Cvik je zameraný na silu a výdrž. Ozvláštni ho tým, že nebudeš robiť opakovania, alebo si so sparing partnerom zmeriate čas vo výdrži.

Priťahovanie celých nôh v závese

Ostaň zavesená na rovnako vysokej tyči, ako pri druhom cviku, no tentoraz sa pokús pomaly zdvihnúť celé vystreté nohy až hore k tyči. Cvik je oveľa ťažší, a preto urob radšej menej opakovaní, úspechom bude aj jedno-dve, dbaj na správnu techniku, dýchanie a spevnenie celého tela.

pinterest.com

Posledným cvikom na brucho a core tela na preliezkach bude vytáčanie nôh v závese. Opäť máš na výber variáciu s pokrčenými, alebo vystretými nohami.

pinterest.com

Ak v STREET WORKOUT parku nájdeš šikmú lavičku nezabudni tréning zakončiť brušákmi a horolezcom, čo je parádny kardio cvik, pri ktorom máš ruky v šírke ramien na podlahe a vymieňaš pozíciu nôh.

Nakoniec si daj poriadny statický strečing a na dnes máš brucho určite odcvičené!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness