Stehná sú jednou z najproblematickejších častí ženského tela, ktorým prikladáme niekedy až príliš veľa pozornosti. Niektorým ženám sa môže zdať, že nech robia čokoľvek, nikdy nebudú mať štíhle stehná a boky. Avšak od toho sme tu my, aby sme ti ukázali, že všetko ide ak dostatočne chceš. 

V prvom rade sa treba zamerať na stravu, ktorá by mala tvoriť z 80 % plnohodnotné jedlo a nespracované potraviny. Avšak na pohyb tiež netreba zabúdať. My máme pre teba tréning, ktorý bude zameraný na stehná. Ak ho budeš dostatočne často praktizovať, dosiahneš výsledky.

Na začiatok sa rozohrej 5 minútovým kardiom v podobe švihadla, stacionárneho bicykla alebo rotopedu.

Sumo drepy (15×3)

Rozkroč sa skutočne naširoko, kolená a špičky smerujú von a ruky daj za hlavu, aby tvoj chrbát bol celý čas vystretý. Následne sprav drep, ktorý by mal byť skutočne hlboký, aby si zapojila celý zadok. Následne sa vráť do začiatočnej polohy. Päty musia byť celý čas prilepené na zemi.

Fire hydrant (15×3 na každú nohu)

Začiatočná poloha je na všetkých štyroch. Pravú nohu zdvihneš do boku, ale stále ju necháš pokrčenú a vrátiš naspäť. To je jedno opakovanie. Po dokončení vymeň strany. Snaž sa mať brucho stále spevnené, aby si si neublížila.

Bočné výpady (15×3 na každú nohu)

Začínaš v rovnakej polohe, ako pri sumo drepoch. Ruky dáš vbok a vystrieš chrbát. Následne pokrčíš pravú nohu do drepu a nakloníš sa na pravú stranu. Potom sa vrátiš naspäť a toto isté spravíš na ľavú stranu.

Preskoky vo výpade (12×3 na každú nohu)

Spoj nohy, vystri chrbát a ruky daj pred hruď a spoj ich. Následne skoč do výpadu s pravou nohou, ale nepolož koleno na zem. Potom hneď preskoč na ľavú nohu a znovu na pravú. Toto opakuj, dokým nesplníš všetky opakovania.

Plie drep (20×3)

Nohy daj od seba skutočne naširoko, chodidlá nasmeruj von rovnako ako aj kolená. Zadok podsaď, aby si zapojila vnútorné stehná, pre ktoré je tento cvik ako stvorený. S vystretým chrbtom ideš postupne dole a následne späť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.