pexels.com

Čo je úspech? Je to niečo, čo chcem, ale dosiaľ nemám? Pre niekoho je úspechom postavenie a vysoký plat. Pre iného práca, ktorá ho baví. Nezáležiac na tom, čo si o nej myslí tvoj rodič, sused alebo závistlivý „kamarát“. Všeobecná definícia úspechu však aj tak neexistuje. Ak raz nájdeš to, čo ťa bude napĺňať vnútornou harmóniou dostatočne na to, aby si jedno ráno vstala a povedala si, že toto je presne tvoja cesta, tak si rozhodne na tej najlepšej.

asdfk foto: tumblr

Vymeň slovo „chcela by som“ za CHCEM. Nikdy svoje nápady neodkladaj na policu, na ktorú sa neskôr už nepozrieš. Sny sú dôležité, ale nie pokiaľ o nich naozaj len snívaš. Plánuj a realizuj, nikto za teba neurobí to, čo máš len v hlave. 
Skrývaš v sebe pocity? Daj ich na papier. 

Skrývaš v sebe talent? Daj ho von a ukáž ho.
Čokoľvek v sebe skrývaš, sa len časom scvrkáva a upadá do schránky „zabudnuté“.
Úprimne sa zamysli: naozaj chceš byť len jedna z mnohých?          

pexels-photo-242816 pexels.com

Maj svoju vlastnú víziu úspechu. Túž po ňom, hľadaj sa, nakoniec zistíš, že patríš práve tam, kde si to ani najmenej nečakala. Nikdy sa nepúšťaj do niečoho, čo máš nanútené. Pokiaľ dovolíš ľuďom, aby si na tebe plnili ich nesplnené sny, budeš v tom neskôr pokračovať aj ty.

Mysli pozitívne a dôveruj si. Mnohým ľuďom veta „mysli pozitívne“ už lezie na nervy. Iní zas nerozumejú jej podstate. V prvom rade, si myseľ musíš poupratovať a prehodnotiť svoje postoje. Kde bola chyba, že ti dôvera voči sebe doteraz chýbala? Tak ako vnímaš samu seba, tak vnímajú aj ostatní teba.

Urč si svoje životné ciele a čas na ich dosiahnutie. Zameraj sa na výsledok, to, čo po sebe chceš zanechať alebo vidieť. Kontroluj si plnenie svojich cieľov, ovládaj ich a organizuj svoj čas. Nemrhaj ním nad zbytočnosťami, ktoré ťa brzdia, alebo si práve v tom čase mohla byť už niekde inde. Píš si svoje ciele a stále si pripisuj ďalšie. Keď sa raz niečo podarí, neznamená to, že to tam aj končí. Mysli. Buď kreatívna.

Neboj sa neúspechu, každý neúspech ťa posilní. Strach je potrebný odbúravať primeraným sebavedomím a myšlienkami, že to dokážeš. Sebadôvera ťa posunie vpred viac ako stres. Všetko, do čoho sa pustíš, vnímaj ako užitočnú vec, z ktorej nakoniec predsa len niečo vyťažíš, aj keď to nepôjde podľa plánov.

Vždy máš slobodu voľby.  Nenechaj za seba rozhodovať. Nikto tu nie je od toho, aby niekomu niečo diktoval alebo ho násilným spôsobom o niečom presviedčal. Vždy máš na výber. Vždy môžeš rozhodnúť o tom, čo chceš, kedy chceš, alebo ako to chceš. Vycúvať, alebo sa aj bezhlavo do niečoho pustiť.

uzkybanner

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife