Rainerova chata

Leto je stále v plnom prúde a horúce počasie nám praje taktiež. Niektorí si ho naplno vychutnávajú na pláži, iní si zas doprajú mierne ochladenie spojené s turistikou. Nemusí ísť pritom o nič náročné, pohladenie pre dušu ti poskytnú aj naše vysokohorské chaty.

Nachádzajú sa v našich jedinečných a nádherných veľhorách a sú dostupné pre každého. Pokiaľ si ešte žiadnu nenavštívila a predsa by si si rada od tohtoročných letných horúčav oddýchla, určite navštív tie vo Vysokých Tatrách.

Bilíková chata
zdroj: Instagram/moravcikova.lucie

Nájdeš v nich nielen oddych a pohladenie pre svoju dušu, ponúknu ti toho omnoho viac. Čerstvý vzduch, letná flóra a ešte krajšie výhľady sú presne tými, ktoré len tak bežne nenájdeme. Milovníci hôr a prírody určite vedia, o čom je reč, preto by si to určite mala skúsiť aj ty. Nezabudni na vhodné oblečenie, obuv, dostatok tekutín, jedlo a vysokohorské poistenie.

Ktoré vysokohorské chaty si vyberieš tentokrát?

Rainerova chata

Ide o najstaršiu a zároveň najmenšiu chatu vo Vysokých Tatrách. O to viac je útulná. Môžeš sa v nej občerstviť a poobzerať i zvnútra. Nájdeš tu menšiu historickú i súčasnú expozíciu horských nosičov či zbierku starých lyží a horolezeckého náradia. Cesta k nej nie je náročná, vedie cez Hrebienok a je vhodná dokonca i pre deti.

Využiť môžeš pozemnú lanovú dráhu, ktorá ťa vyvezie priamo na Hrebienok. V prípade prechádzky sa naň vyber pokojne aj pešo zo Starého Smokovca. Určite to zvládneš za hodinku. Z Hrebienka už len pokračuješ červenou značkou, ktorá ťa k Rainerovej chate privedie naozaj čoskoro. Dlhšiu prechádzku k  nej môžeš absolvovať i z Tatranskej Lesnej alebo Tatranskej Lomnice. Tá trvá približne 2 hodiny. Očarí ťa nielen samotná chata, ale aj oddych v lone krásnej okolitej prírody.

Tesne pod Hrebienkom nájdeš ďalšiu z vysokohorských chát. Vedie k nej jednoduchý turistický chodník z Hrebienka, po červenej turistickej značke, na ktorý už vieš ako sa dostať.

Bilíkova chata

Ide taktiež o jednu z najľahšie dostupných chát. Ponúka ako občerstvenie, tak i dobré jedlo. Zastaviť sa na nej môžeš pokojne aj cestou s Rainerovej chaty a tiež spojiť  s jednoduchou, no o to krajšou turistikou v podobe nádherných Vodopádov studeného potoka, Obrovského vodopádu alebo sa tu ubytovať a si vyjsť na ďalšiu z chát, ktorou nie je žiadna iná ako Zamkovského chata.

Ďalšia z chát, ktorá je dostupná približne hodinu pešej turistiky z Hrebienka po červenej značke. Prístup k nej je naozaj nenáročný a zvládnu ho aj deti.

Zamkovského chata

Poskytne aj tým najmenším nielen krásny zážitok v podobe prechádzky, ale opäť nádherné výhľady do tatranskej kotliny a kopec ďalších zážitkov, napríklad aj v podobe spomínaného Obrovského vodopádu. Chata poskytuje nielen občerstvenie a dobré jedlo, ale taktiež aj ubytovanie.

Okolie chaty je prispôsobené opäť najmenším turistom. Samozrejme, že návštevu všetkých troch vysokohorských chát môžeš jednou cestou absolvovať aj naraz v jeden deň.

Ak si sa rozhodla, navštíviť ich, nič lepšie si spraviť nemohla. Či už sa na tieto čarovné miesta vyberieš s kamarátkou, priateľom alebo so svojimi najmenšími, určite si z týchto miest prinesiete nezabudnuteľné zážitky a nielen to. V prípade, že sa ti návšteva vysokohorských chát zapáčila a plánuješ navštíviť ďalšie, nezabudni nás sledovať a čoskoro ti predstavíme ďalšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie