Mladý pár stojí na schodoch a pózuje
Instagram/annchristiiiin

So vzťahmi to niekedy býva trochu komplikované. Mnohé ženy sú schopné a ochotné viac dávať ako dostávať. Ak patríš medzi ne aj ty, môžeš mať pocit, že ho miluješ viac ako on teba. Určite sama dobre tušíš, že by to tak nemalo fungovať. 

Ak sa takto cítiš aj ty, možno máš niekedy pocity frustrácie, hnevu či smútku. Nechápeš, prečo by sa k tebe nemohol správať rovnako pekne ako ty k nemu. Dala by si mu aj to posledné, ibaže on to akosi nevie oceniť a berie to pomaly ako samozrejmosť.

Nájsť východisko z tejto situácie nemusí byť najľahšie, no minimálne tieto tri tipy ti môžu pomôcť. 

Nerobí to len iným spôsobom?

Existuje množstvo spôsobov, akými môžeme vyjadriť lásku inému človeku. Si si istá, že ťa nemiluje dostatočne? Neprehliadaš náhodou iba fakt, že to robí iným spôsobom, než by si ty chcela a očakávala? Určite si už počula o piatich jazykoch lásky. Tie hovoria presne o tom, že každý prejavuje lásku inak a pokiaľ sa vaše jazyky lásky nezosynchronizujú, jeden z vás sa môže cítiť horšie.

Ak máš pocit, že ho miluješ viac ako on teba, skús sa s ním o týchto jazykoch porozprávať. Možno budeš prekvapená, ale obaja zistíte, že si pod skutkami lásky predstavujete niečo úplne iné. On sa možno snažil najlepšie, ako vedel, no ty si to prehliadala, pretože si nedostala presne to, čo si si vysnívala.

Nesnaž sa to všetko utiahnuť sama

Na lásku a vzťah treba dvoch. Nemôžeš to dlhodobo ťahať sama, pretože skôr či neskôr sa začneš cítiť ešte horšie. Začne sa to prejavovať na dusnej atmosfére vo vašom vzťahu, ale poznačí to tiež tvoju psychiku a sebavedomie. Toľko, čo dávaš, by si mala na oplátku aj dostávať, je to jednoduché. Nikdy nebude stačiť, ak sa snaží iba jeden z dvojice.

Ak to tvoja polovička nechce akceptovať a rešpektovať, popremýšľaj nad tým, či chceš naozaj stráviť svoj život s niekým takýmto. Rokmi by sa to mohlo len zhoršovať.

Na rovinu sa ho to opýtaj

Aj v tomto prípade bude kľúčovú úlohu zohrávať komunikácia. Normálne mu povedz o svojich pocitoch a starostiach. Buď ti potvrdí, že sa nemýliš a naozaj ťa dostatočne neľúbi, alebo ti dokáže, že si pre neho jediná a nechcel by ťa stratiť. Nenechávaj si to však pre seba, inak nevyriešiš absolútne nič.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating