Photo by Alex Iby on Unsplash

Vzťahy bývajú nie len krásne, ale aj náročné. To uzná každý, kto už v nejakom vážnom vzťahu bol. Môžete byť zamilovaní po uši, no existujú veci, ktoré dokážu zhodiť ružové okuliare v každom vzťahu. Je len na vás, ako ich dokážete vyriešiť. A či vaša spoločná budúcnosť stojí za to, aby ste ich prekonali. Toto sú 4 problémy, ktoré s láskou dokážu zatriasť. 

Žiarlivosť

Medzi najčastejšie dôvody rozchodov patrí práve žiarlivosť. Aj keď je v určitej podobe zdravá a kúsok jej do vzťahu patrí, ak sa to s ňou preženie, ťažko môžete spoločne fungovať. Práve žiarlivosť je veľmi spojená s dôverou – ak vám tá chýba, neveríte si navzájom a žiarlivostné scény sa stávajú bežným sporom. A to dokáže prekonať len málo párov. Dôležité je, aby si každý sám uvedomil, prečo žiarli a ako sa dajú (a či sa vôbec dajú) tieto dôvody vymazať. Pracovať na dôvere musíte spoločne.

Neschopnosť komunikovať

Komunikácia je základ vzťahu. Tak ako sa rozprávate o spoločných a príjemných témach, netreba sa jej vyhýbať ani keď nastane nejaký problém a komunikácia už nemusí byť pre vás príjemná. Ak ste vo vzťahu musíte sa naučiť spoločne riešiť problémy a bez toho, aby ste sa o nich rozprávali sa ďalej neposuniete. Rovnako je to aj v prípade, ak sa vám niečo vo vzťahu nepáči. Mlčaním to nikdy nevyriešite, iba budete čím ďalej, tým viac nešťastní.

Tvrdohlavosť

S tvrdohlavým človekom sa vychádza ťažko. Ešte ťažšie, ak je vo vzťahu. Znamená to, že všetko by bolo najlepšie iba podľa neho a veľmi ťažko pristúpi na kompromis. A to je problém, pretože dvaja ľudia sa stále musia dohodnúť. Ak v niečom ustúpi jeden, musí aj druhý. Tvrdohlavý človek toho druhého len trápi, a večne ustupovať nevydrží nikto. Jedine, ak chce žiť vo vzťahu, kde sa bude neustále stresovať, a kde jeho názor nebude mať žiadnu váhu.

Nevera

Iný level problému, ktorý prekoná len málo párov prináša so sebou nevera. Tá sa ťažko odpúšťa, a najmä, nikdy sa na ňu nezabudne. Stále ju bude cítiť „vo vzduchu“, aj keď sa dvojica rozhodne ísť ďalej. Bude ako meč nad hlavou, ktorý môže kedykoľvek padnúť. A po určitej dobe to aj silné osobnosti nevydržia. Nikto nechce žiť v strachu, či bude opäť podvedený, a dôvera už nikdy nebude 100-percentná. Aby ste tento problém prekonali, budete musieť veľmi dlho pracovať na svojom vzťahu, dokazovať si lásku a dôveru.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating