Photo by Ana Francisconi on Unsplash.com

Bohužiaľ, väčšina vzťahov končí nepekne. Príliš často sa stáva, že sa jeden chce rozísť, zatiaľ čo druhý ho stále miluje. Bez ohľadu na okolnosti alebo príčiny, neopätovaná láska k osobe je bolestivá skúsenosť.

Nižšie sa dozvieš, aké veci sú najčastejším dôvodom na rozchod. Preto ak sa dá, určite sa im vyhni. 🙂

Flirtovanie s inými

Aféry vo vzťahu vedia urobiť rozruch. Najčastejším dôvodom rozchodov sú práve malé nevinné „priateľstvá“, ktoré sa neskôr zmenia na niečo viac.

Nuda

Aj keď si to mnohí neuvedomujú, bezpečnosť a komfortná zóna vo vzťahu nie vždy prináša šťastie. Často sa stane, že po čase sa jeden z partnerov začne nudiť a cítiť sa zbytočne. Má pocit nepokoja, pretože to, čo stačilo na začiatku už teraz nestačí.

Neustále bojovanie

Dlhotrvajúce spory a nevyriešené hádky nevie každý tolerovať. Stane sa, že vedú k emocionálnemu odcudzeniu partnerov a veľmi ťažko sa to napravuje.

zdroj: Photo by Vince Fleming on Unsplash.com

 

Príliš veľa kríz

Financie, fyzické alebo psychické choroby, smrť, sťahovanie alebo tlaky zo strany rodičov. Ak sa partneri ocitnú v nepríjemnom kolobehu problémov, je ťažké sa z toho dostať a niekedy to vedie až k rozchodu.

Sny a ciele

Keď sa partneri spoznajú, najčastejšie je vidno, že majú rovnaké sny a ciele. Avšak je smutné, že tieto počiatočné túžby sa po čase zmenia a obidvaja chcú niečo iné.

Ilúzie

Na začiatku vzťahu si ľudia idealizujú všetko. V predstave majú celú svadbu, spoločné bývanie, budúci život… No potom, keď to nevyjde tak, ako si želali, sú znepokojení. Tieto znepokojenia môžu viesť k rozchodu.

Občas potrebuje byť partner sám

Aj keď to nie je bežný dôvod, stáva sa to. Ak trávia priveľa času partneri spolu, malo by sa to zmeniť. Po čase ho to začne nudiť a nebude pre neho partnerka zaujímavá. Vo vzťahu potrebuje byť niekedy sama aj žena, aj muž.

Chceme viac

Jednoducho: stále žiadame od partnera viac a viac. Nikdy by si nemala nikoho nútiť robiť niečo, čo nechce alebo je nad jeho sily. Ak áno, môže sa stať, že o neho prídeš.

 

Zdroj: psychologytoday.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating