unsplash.com

Mali by sme žiť taký život, na ktorý sme pyšní a od ktorého si nepotrebujeme oddýchnuť. V živote stretneš 3 typy ľudí, ktorí ho zmenia. Sú to muži, do ktorých sa bezhlavo zamiluješ, no neskončí to väčšinou šťastne. 

Prvého stretávame väčšinou na strednej škole, v období, kedy dospievame a akosi nevieme rozoznať, kto to s nami myslí vážne a kto nás má len na pobavenie. V tomto období nechápeme ani úplne svoju hodnotu a častokrát ju znevažujeme, preto najviac trpíme, i keď si myslíme, že žijeme príbehy lásky ako z rozprávok.

Myslíme si, že už nikto iný nepríde a on je pre nás stvorený. Je to naša prvá láska, ktorá má vydržať navždy. Dokonca veria tomu aj naši rodičia, ktorí si ich potenciálneho zaťa obľúbili. Aj keď možno tušíme, že niečo nie je správne, snažíme sa to udržať. Meníme sa, dospievame a tak sa často jeden druhému odcudzíme. Pravdou však je, že málokto zostane so svojou láskou celý život.

Druhý typ človeka je ten, ktorý ťa naučí znášať bolesť. Je to láska plná manipulácie a klamstiev, ktorá nás však naučí, čo od lásky a od toho druhého chceme. Je dôležité, aby sme túto lásku zažili a pochopili vlastnú sebahodnotu. Najskôr sa nám to zdá ako najhoršia vec, ktorá sa nám mohla stať, neskôr však zistíme, že to lekcia, ktorá nám do života dala viac, ako sme si mysleli. Existuje vôbec niekto, kto sa v láske nesklamal?

„Jednou z najaktraktívnejších vecí je pre mňa úsilie. Niekto, kto sa so mnou naozaj chce porozprávať, stretnúť a urobiť ma súčasťou svojho života.“

Tretia láska je druh spojenia, ktorý si nedokážeme vysvetliť a myslíme si, že sú to len naše ilúzie. Neplánujeme ju a nechápeme ju. Je to láska bez očakávania. Je to tá vysnená, ktorá nemá žiadne „ale“ alebo „musíš byť taký…“. Je to ten správny človek, o ktorom sme vždy snívali a mysleli sme si, že nepríde. Ale on prišiel. So všetkými jeho chybami, ktoré si uvedomuje. Chce ťa takú, aká si. Je to ľudská láska s chybami, ale s porozumením. Na túto lásku však musíme byť pripravené.

„Niekedy nás bolesť naučí veci, ktoré by nás radosť nikdy naučiť nedokázala.“

Nie každý má to šťastie stretnúť v živote tieto 3 typy lásky, no ver mi, že dostaneš len to, čo si zaslúžiš a na čo si pripravená.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating