unsplash.com

Určite mi dáš za pravdu, že začínať je vždy najťažšie. Hlavne, keď chceš začať s radikálnou zmenou svojho života. Všetci sme normálni ľudia a nepáči sa nám odísť zo svojej komfortnej zóny. Ako sa však prinútiť pokračovať vo svojom novom životnom štýle, keď už si sa odhodlala začať?

freepik.com

Mám pre teba jednu radu: vydrž 3 týždne. A nehovorím ti to len tak, lebo sa to niekde píše. Hovorím ti to z vlastnej skúsenosti. Od januára som sa, ako možno aj ty, zaviazala, že konečne zmením svoj životný štýl a začnem si naplno plniť svoje sny nielen vo fitness zmysle. Moja motivácia bola po mesiacoch bez akéhokoľvek cvičenia (bola som chorá) naozaj enormná a ja som ani nepomyslela na to, že by som prestala.

Lenže po troch týždňoch (áno, dnes keď ti to píšem už beží šiesty týždeň) som aj ja spozorovala určitú zmenu. Už ma vôbec nelákalo nezdravé jedlo a nevedela som si predstaviť deň bez cvičenia. Predtým som ešte zvažovala, či si nedoprajem deň bez cvičenia, alebo sa neodmením nejakým dobrým jedlom. No dnes už niečo také vôbec neriešim. Áno, mám cheat day každú nedeľu, aby som naštartovala svoj metabolizmus, keďže momentálne existujem v menšom kalorickom deficite. Zvažujem však, že ho už nebudem praktizovať, pretože sa po ňom necítim dobre.

freepik.com

A teraz niečo z rôznych nie vždy odborných prameňov: kým sa vytvorí nový zvyk, trvá to okolo 21 dní. Áno, počítaš správne, tri týždne. Stavím sa, že tento fakt ti je povedomý, pretože sa  s ním pracuje nielen v motivačných obrázkoch, ktorých máš plnú nástenku každý deň, ale aj v rôznych motivačných prejavoch.

Tento článok som však písala hlavne kvôli tomu, že som tento fakt zažila na vlastnej koži a chcela som ti povedať, že to naozaj funguje. Takže, čo máš teraz robiť? Nuž, vezmi si papier a pero, napíš si tri splniteľné ciele na tri najbližšie mesiace a vydrž tri týždne! 🙂 Ver mi, že po troch týždňoch ti to pôjde ľavou zadnou, naberieš novú energiu do svojho života a ešte budeš mať zo seba aj dobrý pocit. Tri mesiace sa potom premenia na polrok a polrok na rok a tvoje predsavzatia sa stanú skutočne tvojim životným štýlom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness