Odkedy ste sa stretli, si vedela, že tam čosi je. Podľa jeho pohľadu a podľa chvenia v tvojom vnútri. On vždy chcel bozky, milovanie a chvíle strávené vo dvojici. No ty si k tomuto celému chcela kvety a srdce. Lenže čas ukázal, že nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Volal ti cez deň. Písal ti vždy prvý. Ty si mierila po svojej dialnici, ale on vždy našiel príjazdovú cestu k tebe. Nosil ti dary ako pozornosť, venoval komplimenty, flirtoval. Chodili ste von, mávali ste rande, ale nikdy nechcel viac. Vždy hodil spiatočku. A ty? Ostala si zmätená stať a tápať v myšlienkach, čo zlé si povedala, spravila či si šla moc rýchlo? Držal ťa za ruku, žiarlil na iných chlapov, spávali ste spolu a všetko bolo vzrušujúce. Robili ste veci, ktoré robia dvaja zamilovaní ľudia, čo chcú byť spolu. Ale akonáhle si sa zmienila, že ste už ďaleko a rada by si to nejak pomenovala, on tomu stále meno nechcel dávať. Lebo on sa sklamal, on je zranený a on to chce takto. Chcel mať teba, tvoj čas, tvoje nádherné,mladé telo, ale nebol ochotný dať ti jeho srdce. Lenže ty už si sa zamilovala. Myslievala si na neho vo dne, v noci. Chvela sa, keď si čakala kým ti zazvoní telefón prichádzajúceho hovoru s jeho menom. A vždy si mu všetko rada dala. Celú seba a aj tak ťa nechcel pustiť do jeho života.

Takže milá moja, je čas stanoviť pravidlá. Ty všetko,on nič? Ty máš pribehnúť po každé, keď sa ozve, ale keď sa ozveš ty, vtedy on čas nemá? Halooooo!!!! Máš svoju cenu, si úžasná a máš na lepšieho. Obohratá pesnička? Tak si ju pusti znovu. Je to sebec. Jemu príde vhodná tvoja naivita, že si myslíš, že skončíte spolu, pretože on, kým si nenájde niekoho, koho bude naozaj chcieť, bude mať vždy kam ísť. A to za tebou. Lebo ty sa vždy rada odovzdáš, rada mu venuješ to, čo on chce, lebo mu vyšlo to, že si sa do neho zamilovala. Presne to chcel, aby mohol klučkovať, naťahovať a užívať si. To by nemohol robiť s osobou, ktorá by nebola namotaná. U nej by mal totiž buď alebo, no u teba má stred. Si dočaska. Vie, že ťa má omotanú okolo všetkých prstov. Nemá ťa ako stratiť, pretože si nikdy nezmienila to, že končíš.  

Ja viem, že ťa to bolí, že si nadávaš aká si bola naivná a sprostá, ako si ho nechala robiť si čo chce a stratila svoj čas. Ale nerob to. Nedeprimuj sa, nenič sa viac ako to robí on. Je to kruté, nefér a viac než bolestivé. Ale otvor oči, daj sa nad vec a pozri sa na to so svojím rozumom a následne si polož tieto otázky. Je to muž tvojho života? Má to budúcnosť? Chceš ešte čakať, či nááááhodou nezmení názor? Či sa ráno nezobudí s uvedomením si, že má ženu, ktorú by chcel každý jeden? Neviem ako ty, ale ja si dovolím pripustiť, že na minimálne tri tieto otázky, znie odpoveď: „NIE.“ A budem priama, ale taktiež si myslím, že nič ho neosvieti a ani nepríde zázrak, že by si to niekedy rozmyslel. Tak asi prišiel čas, aby si mu povedala to s bohom, ktoré on potrebuje. A uvidíš, bude ti lepšie. Možno ťa to bude spočiatku bolieť, ale budeš mať menej nervov, menej stresov, lámaní si mozgu nad tým ako čo,kedy začo, prečo. Budeš len ty a veci, ktoré časom vyliečiš. Lebo predsa nechceš stratiť svoj čas čakaním na niekoho, kto si to aj tak nezaslúži a kto o to ani v najmenšom nestojí. 

Ži, bav sa, venuj čas sebe, rozmaznávaj sa. A neskôr príde ten, ktorý tohto schová do vačku. 😉

foto: Stocksy

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating