unsplash.com

Stáva sa to asi každému. Nie každý deň môže byť o ružových obláčikoch a jednorožcoch preháňajúcich sa po slnkom zaliatej lúke. Prichádzajú aj tie zlé, upršané dni, kedy nedokážeme nájsť v celom dni nič dobré. Sú to dni, kedy prídeme domov unavení, bez energie, so zlou náladou. Správame sa podráždene k ľudom, ktorí sa nám snažia zlepšiť deň, vlastne odmietame ich pomoc. Rukami-nohami sa držíme našej zamračenej bubliny a utápame sa v depresii. Niekedy takéto dni prevažujú. Aj keď sa hovorí, že mánia vždy strieda depresiu, sú obdobia, kedy sa nám môže zdať, že tých pochmúrnych dní je o čosi viac a my nevieme, ako s tým bojovať.

Boli časy, krátko po bolestivom rozchode, kedy som sa nedokázala odraziť od dna, na ktoré som prudko dopadla. Skúšala som všetko. Šport ,kamarátov, samotu, knihy, filmy, párty…Rady od rodičov aj neznámych ľudí. Nepomáhalo nič. Mala som pocit, že sa topím. Budila som sa o 5 ráno, spotená a celá nervózna. Nemala som dôvod, nevedela som prečo. Cez deň úsmev medzi ľuďmi, večer plač do perín.

unsplash.com

Jedného dňa sa ku mne dostala zaujímavá rada. Bolo mi povedané, aby som každý večer pred spaním našla 10 vecí, ktoré ma v ten deň potešili, hoci aj úplné maličkosti a poďakovala za ne. Vraj ďalej to bude chcieť len trpezlivosť a šťastie si vďačného človeka ľahšie nájde. Skúsila som to a po určitom čase sa môj stav skutočne zlepšil. Každý večer som pocítila radosť a šťastie aj za deň, ktorý by mi inak pripadal spustnutý a zamračený.

Takže moja rada pre každé utrápené, zlomené dievča, ale aj pre iných, ktorí stratili zase raz na chvíľku chuť a energiu žiť – ďakujte. Ďakujte s celým srdcom, úprimne, pokojne aj za hlúposti. Buďte vďační za ľudí vo svojom okolí, za dobré jedlo, za peknú chvíľu osamote, dobrý playlist vo vašom mobile… Pretože vďačnosť dokáže zvýšiť reálnu hodnotu vecí a spraviť váš život pozitívnym a slnečným!   

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife