pexels.com

Ako moja drahá mamina hovorí, čím je staršia, viac si váži samú seba, svoje rozhodnutia, svoje telo a ľudí, ktorých má okolo seba. Nedá sa mi nesúhlasiť. Aj ty si pamätáš, ako si 14 ročná stála pred zrkadlom a s hnevom hovorila ako chceš schudnúť či pribrať, byť chlapcom či naopak, byť viac ženská. Ja ťa chápem, bola som totiž presne taká istá. Ach, to naše snaženie byť niekým iným a ponižovanie samej seba. Ak si myslíš, že to u teba nikdy nebolo a že si vždy bola spokojná a vyrovnaná, tak ti gratulujem! Si jedna z mála.

pexels.com

Pravdou je, že čím sme staršie, naberáme skúsenosti, robíme rozhodnutia, prichádzajú ľudia, odchádzajú, meníme sa, túžime po zmene, stávame sa osobnosťami, zamilujeme sa, zlomia nám srdce a… a mohla by som pokračovať ďalej. Je prirodzené, že rastieme a meníme i svoje názory. Veta „Ľudia sa nemenia“ je hlúposť. Menia sa každý deň. Horšie by bolo, keby si sa nemenila. Každý deň sa meníš. Popáliš sa, vstaneš, uvedomíš si.

Je to kolobeh života.

S ľuďmi, pre ktorých by si vtedy najradšej i dýchala, sa ledva pozdravíš.

Doteraz nechápeš, čo si videla na tom chalanovi z pred troch rokov, ktorý ti tak ublížil a plakala si kvôli nemu. Dnes by si ho ani nepozvala na rande.

pexels.com

To, že sa meníš je krásna vec. Stávaš sa ženou, i keď stále hľadáš na sebe nedostatky, väčšinou si so sebou spokojná, vyrovnaná a vieš svoje slabé a silné stránky. Mňa, keby sa pred pár rokmi opýtali, čo si na sebe vážim, odpoviem: „Nič. Nemám nič dobré.“

Hlúpa. Čo Vám poviem. Prosím, neberte si ma za príklad. Chvalabohu, dnes už viem oceniť svoje kvality, priznať svoje chyby, hovoriť o problémoch, o mojej postave či osobnosti. Viem viac zhodnotiť to, že ten chalan mi za moje slzy nestojí a viem včas odísť. Viem, že treba mať aj niečo v hlave, nielen dobre vyzerať. Viem, že karma existuje a podľa toho sa riadim. Už neprajem nikomu nič zlé, hoci on mi niečo zlé urobí. Viem už odpúšťať. Viem, ktorých ľudí si treba vedieť ceniť. Už viem, že priateľstvá nemusia byť večné a ani malé sklamania ma neodradia od viery.

pexels.com

Už nie som to naivné a večne snívajúce dievča, ktoré chce byť taká a taká. Prijala som samú seba, som sebe viac vďačná, chválim samú seba s mierou a žijem oveľa krajšie.

Si jediný človek, s ktorým budeš celý život!

Miluj seba samú!

Hovorí sa to: „Vážim si samú seba.“

Vyskúšaj to, zmení ti to celý život.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife