Všimla si si, že tiché dievčatá v tvojom okolí sú málokedy zadané? Čím to je? Je to skrátka len trend, nepotrebujú nikoho alebo je to len náhoda? 

Tiché ženy sú vedomé ženy. Sú neobyčajne zmyselné ženy, na ktorých skrátka „niečo je“. Zaujmú ťa možno svojim výzorom, možno správaním, inakosťou, možno si ňou aj ty.

Vedomé ženy vedia, kedy ich ego vyhráva a kedy je úplne zbytočné sa hádať. Vedomé ženy premýšľajú, až potom hovoria. Uvedomujú si svoju hodnotu, názory druhých i vážia, ale premýšľajú za seba. Vedia, kedy je dobré odísť, kedy je dobre dať a zobrať.

Nie sú dokonalé, no sú vedomé. Netrápia sa, ako o nich premýšľajú druhí, nie je to o vedomých ženách, je to o tých, ktorí im závidia.

Dáva svojmu mužovi slobodu, pretože ju chce takisto aj pre seba. Vedomé ženy veria, že v každom je niečo dobré a neodcudzujú. Triezvo vidia realitu a vyberajú si ľudí, s ktorými budú tráviť čas. Nie že by boli povrchné, avšak sú pozorné a vnímavé.

zdroj: Photo by Brooke Winters on Unsplash.com

Najlepšiu časť z človeka nehľadá vo veciach, ktoré mal, ale v skutkoch, ktoré urobil. 

Vedomé ženy čakajú. Nie na zázrak, na život či na príležitosti. Žije život na plno, využíva svoje schopnosti a dary. Čakajú však na niečo iné: naňho. Na toho, kto ich naplní láskou. Nehľadajú ho, užívajú si život, pokiaľ nepríde. No nenápadne a vlastne nepriamo sa pripravujú na lásku s ním. Cez priateľov, cez momenty, cez sklamania i bolesti.

Sú si vedomé, že sa najskôr musia naučiť milovať samé seba, až potom môžu milovať niekoho iného. Sú tiché, no ich mysle sú hlučné. Sú vedomé. Vážia si.

Možno si aj ty sama povieš, že si vedomá, že už prišiel čas zdieľať s niekým život, no ver, že všetko príde až vtedy, keď budeš skutočne pripravená. Nič nie je náhoda, všetko má svoj zmysel. Aj tvoje radosti, starosti a prehry.

Si single, pretože ešte potrebuješ spoznať samú seba.

Si single, lebo sa potrebuješ ešte niečo naučiť.

Si single, lebo si vedomá, že netreba niečo robiť nasilu.

Príde to. Ver mi, vedomá žena. No počkaj, objavuj, ži, raduj sa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.