Niežeby som ju chcela nasilu. Vôbec. Som zástancom toho, že čo má prísť, príde. Ale nerozmýšľala si aj ty niekedy o tom, ako by mal vyzerať tvoj muž? Nemyslím teraz výzor. Myslím vnútro. Prosím nesmej sa, že dnes na tom nikomu nezáleží. To je blbosť. Chvalabohu stále poznám ľudí, ktorí myslia aj na tú vnútornú krásu.

large-5
zdroj: weheartit.com

Nepotrebujem, aby som bola pre môjho muža celý svet. Chcem, aby som bola časť z neho, ktorá je preňho podstatná. Ktorú si váži a chce ju zažívať. Niekedy mám pocit, že poznám veľa lások, ktoré sú však sebecké. Sú neustále jeden pre druhého, čo je v poriadku, avšak zabúdajú na okolie. Na to, že si majú plniť sny a na to, že v ich životoch sú aj iní ľudia. A keď sa náhodou rozídu, nie sú samostatní a vôbec nemajú vlastnú osobnosť. Blúdia svetom a strácajú sa. Toto nie je druh lásky, ktorý chceme. Teda pevne v to verím.

Nepotrebujeme drahé darčeky, luxusné hotely a neustále „dokazovanie lásky“ pomocou peňazí. Ak máš skutočné hodnoty, určite nepremýšľaš nad tým, koľko bude stáť tvoj darček od neho k narodeninám a radšej sa potešíš skutočnému prianiu a jeho prítomnosti. Láska je o maličkostiach a prítomnosť tvojho drahého je vzácna. Myslím, že najvzácnejšia vec je čas pre toho druhého. Dávaš tak veľa. Je to časť z tvojho života, sú to tvoje pocity a myšlienky, tvoje momenty a dávaš do toho svoje srdce.

69e0f8ffdb43ddc0be663c558fab3ac4
zdroj: weheartit.com
My ženy, i keď sme veľmi komplikované a vieme byť aj pekne náladové, sme však v jednej veci jednoduché: Chceme úprimnú lásku. Zbožňujeme, keď nám muž donesie „len tak“ kyticu kvetov, keď nás pobozká, napíše nám, keď nás pochváli a miluje bezhranične. Nepotrebujeme pretvárky a tých, ktorí nám to prajú len v komentároch na internete. Chceme lásku cítiť samy a prirodzene. Nepotrebujeme na to presvedčenie druhých. Chceme byť rešpektované v láske a prirodzené. Stále si chceme plniť svoje detské sny aj s ním. Túžime po niekom, kto nás bude chápať a milovať také, aké sme. Komu nebudú vadiť naše túžby a sny. Kto pochopí, že tiež potrebujeme čas pre seba a niekoho, kto nebude sebecky milovať. Túžime po krásnych večeroch, kedy len tak budeme ležať spolu a sledovať filmy či ísť si sadnúť na pivo s priateľmi. Večer sa prechádzať, tráviť čas s rodinou či vybrať sa na otočku do Budapešti.

Túžime po jednoduchosti, ktorá nás naplní. 

Ktorú budeme cítiť všade naokolo a svet bude odrazu krajší. 

Chceme muža, ktorý bude dobrým človekom a nebude o nás pochybovať. Bude s nami v dobrých i zlých časoch a bude nás zbožňovať, no pritom nikdy nebude zabúdať na svojich priateľov. Chceme muža, ktorému nebudú vadiť naše spontánne výlety či rozhodnutia a bude chcieť pre nás len to najlepšie. Túžime po mužovi, pri ktorom sa nebudeme cítiť trápne a ktorý nás nebude zahanbovať. Chceme muža, ktorý nebude dokonalý, budeme mať svoje chyby, ale aj tak ho budeme milovať s úctou.

Viem, že som toho vymenovala veľa. Ale aj tak si myslím, že som nevymenovala niekoho, kto dnes už neexistuje. Prosím, nehovorme, že dobrí muži či gentlemani už vymreli. Nie, naozaj existujú a žijú medzi nami. Len nie vždy to vidíme našim srdcom. Naozaj poznám veľmi dobrým chlapov, ktorí túžia po takej skvelej žene, akou si ty.

Miluj. Láska existuje. A je krásna.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.