unsplash.com

Svet prichádza o úžasných ľudí, pretože neboli dosť silní, aby uniesli na svojich pleciach toho toľko. Nie je hanba nebyť dosť silným. Veď predsa nie sme stroje, ale ľudia.

Moja milá kamarátka, ak sa nachádzaš v ťažkých chvíľach, kedy sa cítiš osamote, prázdna a smutná, prosím, nájdi si kamarátku, kamaráta, pokojne aj niekoho z rodiny a rozprávaj o tom.

Rozprávaj o svojich problémoch, o svojich pocitoch, o tom, čo sa v tvojom živote deje. Prosím, neuzatváraj sa do seba. To je to najhoršie čo sa môže stať.

Ak sa cítiš beznádejná, ver, že všetko sa dá riešiť. Že nič nie je stratené, ale je dôležité o tom hovoriť. 

A naopak. Ak vidíš to tiché volanie o pomoc, možno tak nenápadné, no predsa tak dôležité, všimni si ho! Prosím neotoč sa takej osobe chrbtom. Potrebuje ťa viac, ako si myslíš. Možno to, že práve tebe dala najavo, že sa niečo deje v jej živote, že nie je všetko ako má byť znamená, že ti dôveruje, že potrebuje tvoju oporu, vypočutie, povzbudenie, radu a pochopenie.

Prosím, buď jej na blízku, kým nie je neskoro.

Toľko mladých, šikovných ľudí stratí nádej a rozhodne sa ukončiť to najcennejšie čo dostali. Ukončiť svoj život, v ktorom mali ešte toľko pred sebou. Ostáva po nich smútok. Smútok v srdciach a otázky, na ktoré už nikdy nikto nedostane odpoveď.

Prečo sa to muselo stať? Prečo sme nedokázali pomôcť?
Tieto otázky ma zožierajú. Rozmýšľam, no odpoveď nenachádzam. Verím však, že je „všetko ako má byť, pretože všetko má svoj dôvod.“ Pretože toto si vravela a tomuto si verila.

 

Moja drahá, dúfam, že tvoja dušička už je šťastná a že už ťa nič netrápi. Dúfam, že si tam, kde sa prebúdzaš v objatí šťastia a tam, kde už nikdy nebudeš cítiť samotu a obrovské prázdno. Chýbaš. Veľmi. Nechala si po sebe prázdno v srdciach svojich najbližších, ale aj kamarátov a ľudí, o ktorých by si si ani nemyslela, že by to mohlo bolieť.


A preto, moja milá kamarátka, nehanbi sa zdôveriť, nie je to hanba. Vždy sa nájde niekto, kto tu pre teba bude. Buď silná. Ver, že vždy sa dá zo zlého vyťažiť niečo dobré. Ak cítiš, že práve teba niekto potrebuje, maj oči otvorené, pretože nikdy nevieš, či toho človeka nevidíš naposledy.

„Niekomu horí sviečka života dlho a stabilne, inému vzbĺkne mocným plameňom a potom rýchlo zhasne.“
– Majk Spirit

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife