stocksy.com

Pamätám si, že som bola ešte malé dievča, ktoré snívalo o najlepšej kamarátke. Túžila som mať pri sebe niekoho, kto ma vytrhne z nie práve najkrajšej reality, niekoho, kto ma s ľahkosťou rozosmeje a kto bude so mnou zdieľať môj tajný svet. Z ničoho nič si sa vyskytla ty. 

Objavila si sa nenápadne, avšak postupom času sme zistili, že je tu niečo, čo máme spoločné. Prežili sme spolu pekné časy, naďalej ich prežívame a verím, že stále ich máme kopec pred sebou.

unsplash.com

Pamätám si, že sme boli dve bláznivé pubertiačky, ktoré spolu preskákali všetky radosti aj starosti, aké len môže táto životná etapa priniesť. Tínedžerské časopisy sme prečítali jedným dychom, Rihanna bola naša bohyňa a pre pusu od Zaca Efrona by sme asi aj vraždili. Veci, ktoré nás vtedy trápili, nás dnes len rozosmejú. Stačilo nám obuť si tenisky, vybehnúť do ulíc a viesť naše dôverné rozhovory. Peniaze nám nechýbali ku šťastiu, dosiahli sme ho aj bez nich. Bolo to sladké, nevinné a krásne obdobie.

Pamätám si, ako sme začali lepšie spoznávať život. Sprevádzala si ma na mojej púti od dievčatka k žene.  Milovali sme tanec, nič nebolo krajšie ako nechať sa unášať tým rytmom. Pocítili sme záujem opačného pohlavia, prišiel spontánne. Hlavy sme mali pomotané, srdcia zlomené, ale vždy sme našli v sebe oporu.  Niekedy sme lietali vyššie než sme mali a potom sa navzájom snažili držať pri zemi. Keď som mala pocit, že celý svet ide proti mne a už nič nemá cenu, bola si to práve ty, kto ma presvedčil o opaku a vyčaril mi úsmev na tvári.

unsplash.com

A vlastne ani presne neviem ako, ale dostali sme sa až sem. Čas je šialený a stále sa iba niekam ponáhľa. Dnes sme už dospelé ženy, riešime úplne iné veci ako kedysi, no to nemení nič na tom, že sme tu vždy pre seba.  Ty si stále tá, ktorá mi vie pomôcť, keď to skutočne potrebujem. Tvoja spoločnosť je pre mňa najlepším antistresovým prostriedkom. Občas sa zamyslím a uvedomím si ako ťa obdivujem už len preto, že tak úžasne znášaš všetky moje citové výlevy, zmeny nálad, vzostupy a pády. Nepotrebujeme mať rovnakú DNA, aby sme boli sestrami, my nimi sme, pretože nás spája omnoho viac.

Možno, že raz nastane ten deň a my budeme vedľa seba sedieť niekde na terase. Vlasy nám budú zdobiť šediny, krása a mladosť pominú, no viem, že tá šibalská iskra ostane navždy v našich očiach. Stačí, že sa na teba pozriem a hneď si spomeniem, aký nádherný bol čas strávený s tebou. Vybavia sa mi naše zážitky a ja si uvedomím ako veľmi som ti vďačná za to, že si bola súčasťou môjho života.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife