Láska je najväčšia sila na svete, láska dáva ľuďom silu, nádej, dôvod žiť. Je schopná uzdravovať a tvoriť veľké veci. Žijeme však v dobe, kedy sa na zmysel lásky zabúda. Keď ju máme pevne v rukách, nevážime si človeka, ktorý nám dáva svoje srdce a daruje nám každý deň kus svojej duše.

Na ten deň, v ktorý som ťa stretla nikdy nezabudnem. Neplánovala som to, nedúfalala som ani som si ťa nijako nepredstavovala. Dokonca si musel okolo mňa prejst dvakrát, aby som sa zamilovala. Tak čisto, tak úprimne a neuveriteľne silno. Dovtedy som nestretla človeka, muža, ktorý by zapálil plamienok v mojom srdci. Ale tebe sa to podarilo. Jediným pohľadom, tými krásnymi modrými očami si mi zmenil život.

Mali sme obaja pocit, že sa poznáme celý život. Bol si v láske sklamaný a ja som ti sľúbila, že ti dám toľko lásky, koľko len budem môcť. Vďaka tejto láske som zistila ako veľmi som schopná milovať. Boli sme naozaj štasní. Boli sme ako deti, priatelia ako milenci…

Ty si mi ukázal silu lásky, ale ukázal si mi aj ako táto láska vie bolieť. Bolesť prišla hlavne v dnoch tvojej ignorácie. V tom období som preplakala noci a dni. Skúšala som sa ti dovolať, alebo som len čakala a dúfala som, že sa ozveš. Ten čas neustáleho sledovania mobilu mi pripadal ako večnosť. Nikdy by som si nemyslela, že budem robiť veci, ktoré som si myslela, že robia zúfale ženy. Vždy mi takých žien bolo ľúto, ale teraz som bola jednou z nich. Volala som a písala asi tisíckrát a ty si buď neodpovedal, alebo si bol chladný. A dôvod ? Len tak, lebo si nemal náladu, alebo som ti práve nevyhovovala.

Potom prišiel ten najhorši deň môjho života – naše cesty sa rozišli.

Aj keď som si to neuvedomovala, môj život dostával nový smer. Bolesť, ktorú si mi spôsobil sa mi stala hnacím motorom. Myslela som si, že neviem žiť bez teba, ale už počas tých dní, kedy si zabúdal, že existujem si ma to sám učil a keď som ostala úplne sama som to pochopila. Do môjho života začali prichádzať ľudia, ktorí mi ukazovali stále novú cestu a ja som sa ocitla na miestach, o ktorých som pred tým len snívala. Začala som si plniť sny, stretla som veľa zaujímavých ľudí a cítila som, ako sa mením na silnejšiu ženu, ktorá už dávno nemala nič spoločné s tým dievčatkom, ktoré si ty poznal. A tento život sa mi páčil.

Tvoje rozhodnutie nechať ma ísťmi ukázalo tú úžasnú ženu vo mne, o ktorej som pred tým vôbec netušila.

Nikdy nezabudnem na lásku, ktorú som k tebe cítila, ani ťa nebudem nenávidieť či priať ti niečo zlé. Mal si prísť do môjho života, aby si ma niečo naučil.

Viem, že si si to uvedomil a že ti je to ľúto, že si ma nechal ísť…ale ja už nečakám na to, že mi zavoláš, ale verím, že stretnem niekoho, kto ma bude milovať presne tak, ako si to zaslúžim.

foto: Maja Topgacic

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating