tumblr.com

Milý Ty,

dlho som premýšľala prečo. Prečo si si ma nevybral? Nebola som dostatočne krásna? Čo robím zle? Som hlúpa? Na mnoho otázok som nevedela odpoveď. Vlastne som sa až trýznila. No nevyčítam ti to. Vlastne ti ďakujem.

Nezneužil si moje city. Nezlomil si moje srdce preto, lebo si chcel. Vlastne si mi pomáhal. Bol milý a hlavne úprimný. Nechcel si mi zlomiť srdce, ale nedokázal si ma milovať. Nedokázal si mi dať lásku. Nehovorím, že to nebolelo. Len som jednoducho bola sklamaná. Z toho, že som si myslela, že vytvoríme niečo nádherné. Z toho, že som dúfala, že zažijeme nádherné chvíle.

Všetko som dala za vinu tebe. Chcela som tvoju lásku nasilu. Sľubovala som ti aj nemožné, len aby som ťa presvedčila, že som pre teba tá pravá. Oh, bola som ale hlúpa. Verím, že každý miluje inak. Každý má iný vkus a žena, ktorá sa ti páči nie je podľa mňa tá pravá, ale ty ju miluješ.

Každý sme iní. Milujeme inak a každý vnímame lásku inak. Máme isté predstavy a plány. A ja som ti tie moje chcela nanútiť. Dnes viem, že to nebolo správne a týmto sa ti chcem ospravedlniť. Vlastne som ti ublížila ja. Nechcela som ťa pustiť. Stále som ti chcela dokázať, že ja som tá žena, ktorá ťa urobí šťastným. Hanbím sa za to.

happy-80th-birthday-brigitte-bardot-1-638 foto: slideshare.com

Dnes už viem, že nemôžem niekomu nanútiť city. Že láska je krehká a nevinná. My všetci na svete kráčame s otvorenými ranami z lásky. Takisto som kráčala i ja. No bola som to ja, kto nechcel, aby sa zahojila. V podstate som sa až týrala a chcela ťa. Myslela som si, že si jediný, s kým môžem mať nádherné spomienky a lásku na celý život.

Doprosovala som sa ti, núkala sa ti a zhadzovala svoju hrdosť. Nebola som správnou ženou. No verím, že som sa už poučila. Že už milujem lásku a nenútim ju vzplanúť. Že ju chcem úprimnú. Predtým som sa na teba hnevala, že si mi zlomil srdce, no dnes sa hnevám iba na seba. Ja ti ďakujem. Že si mi dal príležitosť zažiť skutočnú lásku, že si ma nevyužil a nenazlostil.

Dnes sa už usmievam. Pretože láska je dar. Nedá sa získať ľahko. Nemôžeme ju od niekoho pýtať a prosiť o ňu. Príde. Je darovaná. Je zbožňovaná a je naozaj nesmierne zhovievavá, ak je skutočná.

Ďakujem ti Pán Ty.

est-brigitte-bardot-jeans foto: tumblr.com

Bolo to ťažké. Nechápala si prečo. Nie som dostatočné pekná, nevyspelá či múdra? Mám zle vlasy, zlú povahu či nie som zaujímavá? Áno, aj tieto otázky ti blúdili hlavou, ak si sa ponižovala, ver, že si robila zle. Mrzí nás, ak sme odmietnuté, ak nie sme pre niekoho dostatočne krásne či priam dokonalé. Nechápeme, prečo sa mu páči tá lacná ženská a nie my, ženské, ktoré túžime po láske a sme ochotné milovať.

Tento článok venujem všetkým ženám a dievčatám, ktoré veria, že láska je cit, ktorý sa nedá vynútiť a milujú vrúcne a nežne.

Všetkým sklamaným, ktorí aj tak stále veria, že skutočná láska existuje, len na ňu treba počkať.

Príde.

Nenútene, no zato nezabudnuteľne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating