pinterest.com

Milovali sa tak, ako to v dnešnej dobe dokáže len málo ľudí. Úprimne, čisto, bez akýchkoľvek prekážok. Zbožňovala jeho úsmev hneď ráno po prebudení, keď jej s ledva rozlepenými očami šepkal „milujem Ťa“ , milovala jeho vlasy, do ktorých stále rada zahrabla svojou rukou a túžila zaspávať každý večer vedľa neho.

Nevadilo jej, že mal okolo seba mnoho krásnych žien. Jediné, na čom jej skutočne záležalo bolo, aby sa nikdy nezabudol vrátiť k nej domov. Boli dokonalí jeden pred druhého. Až kým sa ich cesty nerozišli na opačné konce krajiny. Vtedy to začalo a skončilo zároveň. Povedal – budem Ťa milovať, ale nie teraz.

foto: pexels.com

Milovať a byť tou istou osobou milovaný je jednoduché a komplikované zároveň. Láska je nádherný pocit, ktorým ak sa necháš viesť, zažiješ nebo na zemi. Je nádherná dovtedy, kým jej nedávaš podmienky.

Ak je niečo, čo v láske naozaj neznesiem, tak sú to práve podmienky. Nie vždy je to s láskou jednoduché, občas existuje mnoho prekážok a problémov, no žiaden z nich nie je pri skutočnej láske tak veľký, aby ju zničil. Ak však prídu na rad podmienky, začína vážny problém.

foto: pexels.com

Budem Ťa milovať, keď sa presťahuješ za mnou, na opačný koniec krajiny. Budem Ťa milovať, ale nie teraz. Až keď si dosť užijem, až keď budem mať na to čas, až keď sa zmeníš. Takto podľa Teba vyzerá skutočná láska?

Neviem, či je to ľuďmi samotnými, alebo či je to tou nekonečnou snahou byť dokonalými, páčiť sa iným, pôsobiť uhladene, usporiadane, správne. Snažíš sa byť tak veľmi perfektnou pre iných, až zabúdaš sama na seba. Nie si úprimná nie len k iným, ale dokonca ani sama k sebe. Klameš samú seba a presviedčaš sa o tom, že je všetko správne, aj keď to už dávno nefunguje. Prestalo to fungovať v momente, keď si láske začala dávať podmienky a keď začala podmienky akceptovať.

Aj ja som už v živote počula – budem Ťa milovať, ak … – a nasledovalo za tým mnoho ďalších slov a viet, ktoré boleli. Ale nie tou ubíjajúcou bolesťou, ktorá Ťa zraní a Ty sa nevieš pohnúť ďalej. Bola to bolesť, ktorá oslobodzuje. Lebo láska, ktorá nie je skutočná je horšia, ako žiadna láska.

foto: pixabay.com

Bojíš sa milovať teraz. Alebo je možno muž, ktorého máš po svojom boku ten, kto sa bojí milovať. Vraj sa chce vyblázniť, vraj si chce ešte užiť, vraj to medzi Vami ešte nie je dosť vážne. Vraj. Bojí sa milovať  Ťa tu a teraz.

Prebúdza v Tebe pochybnosti, no Ty sa tak veľmi bojíš, že ho stratíš, že mu toleruješ všetko. Pokojne naňho počkáš a nie týždeň, či dva. Počkáš aj rok, dva, či dokonca tri. Kým doštudujete, kým si nájdete prácu, kým sa presťahujete. Čakáš, kým on povie, že nastal ten správny čas milovať Ťa. A to je ten lepší prípad. Čo ak ten čas nepríde nikdy? Čo ak sa napokon rozhodne, že Ťa milovať vlastne nechce?

Nestrácaj čas s človekom, ktorý Ťa bude milovať, keď na to príde ten správny čas. Na lásku správny čas neexistuje. Uvidíš, že hneď ako sa od neho oslobodíš príde do Tvojho života človek, ktorý Ťa bude milovať tu a teraz.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating