instagram.com/maeve_madden

Zlý pocit z nafúknutého brucha? Cítiš sa ako v ôsmom mesiaci, no pritom vôbec nie si tehotná? To oblečenie na tebe nevyzerá tak dobre ako iné dni? Nafukovanie trápi mnoho žien, ale nevedia, čo robiť, aby sa ho zbavili alebo sa mu prinajmenšom vyhli. My máme pre teba pripravených 3 spúšťačov nafukovania a spolu s nimi aj riešenie, prostredníctvom ktorého mu môžeš predísť. 

Zelenina

Z každej strany počuješ, že treba cez deň prijať dostatok zeleniny, v ktorej je vláknina, pretože prispieva k správnej funkcii čriev. V tom prípade si urobíš šalát na obed aj na večeru, avšak keď sa pred spaním na seba pozrieš do zrkadla zistíš, že máš brucho ako balón.

Ako je to vôbec možné? Zelenina, ktorá nie je tepelne upravená, vo väčšine prípadov spôsobuje nepríjemné nafukovanie. Preto ak máš aj ty tento problém, skús zaradiť pečenú, varenú, grilovanú alebo parenú zeleninu do svojej stravy. Vyber si spôsob, ktorý ti najviac vyhovuje a chutí.

zdroj: www.pexels.com

Strukoviny

Sú ospevované, ako zdraviu prospešné potraviny, ktoré by si mala prijímať na dennej báze. Napriek tomu dokážu spôsobiť skutočne šarapatu v tvojom organizme v podobe plynatosti. Vieš si predstaviť, ako sa cítiš po nejakom mexickom jedle či klasickej fazuľovej alebo šošovicovej polievke? Presne tak, chodiaca guľa. Avšak my vieme, ako sa zbavíš tohto problému a stále môžeš jesť strukoviny. Jednoducho ich deň pred prípravou namoč do vody.

Mliečne výrobky

Netýka sa to len intolerantných žien, ale aj žien, ktoré jedia týchto výrobkov príliš veľa. Napríklad jogurt s granolou na raňajky, šalát s cottage cheesom na obed a na večeru grilovaný hermelín s brusnicovou omáčkou a zeleninou. Síce je to všetko zdravé a vyvážené, o dostatočnom príjme bielkovín ani nehovoríme, pretože ich tam je požehnane, ale pre tvoj žalúdok je skutočne náročné stráviť také obrovské množstvo mliečnych výrobkov. Preto skús zvoliť bezlaktózový variant alebo vegánsku verziu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness