unsplash.com

Všetky máme kamošku, ktorá počúva naše reči o práci, vzťahoch i klebety každého druhu. Takú, ktorú chceme mať vo svojom živote už navždy. Už si si niekedy pomyslela, čo by ste bez seba robili, ak by ste sa prestali priateliť?

Tajomstvá a spoločné radosti by boli fuč. Avšak existujú priateľstvá, ktoré sú predurčené na to, aby trvali večne. Pretože vás spája toho toľko, že by sa to inak ani nedalo. Tu je 11 dôvodov, prečo ti to s tvojou bestie jednoducho musí vydržať!

1. Vie toho priveľa

Za všetky tie roky vie toho o tebe už toľko, že by mohla písať román. Tie najlepšie i najhoršie veci a tajomstvá, ktoré by nikdy nemali vyjsť najavo. Aj preto už budete kamošky navždy, že?

2. Nemala by si sa s kým smiať

Priateľstvá vytvára aj rovnaký druh humoru. A o ten sa môžeš deliť iba s ňou. Veď kto iný by chápal tie divné videá, ktoré vám prídu nesmierne vtipné? A čo vaše vtipné narážky, ktorým nik iný nerozumie? Nájsť rovnako naladenú osobu je na nezaplatenie.

zdroj: pexels.com

3. Starala sa o teba, keď si bola chorá

Pamätáš si na tú skvelú narodeninovú oslavu, ktorá skončila tvojou hlavou nad záchodovou misou? A pamätáš, kto ti zakaždým, keď si chorá z alkoholu podrží vlasy? Postará sa o teba, dá ti vodu a uloží do postele. Skvelá priateľka.

4. Vaše vtipy ukrývajú tajomstvá

Vyžaduje si veľa času, aby medzi dvoma ľuďmi vznikol ich interný druh humoru s vlastnými vtipmi, ktoré vznikli na základe spoločných zážitkov. Tie vám už nikto nevezme. Aj do vašej tajnej reči si zasvätené len vy dve. A len vy dve si budete takto vždy rozumieť.

5. Iba s ňou si môžeš dovoliť klebetiť

Ohováranie je zlá vec a dovoliť si klebetiť je bezpečné len s osobou, ktorej na 100 % veríš. Teda svojej najlepšej kamoške. Ak sa klebetí o nej, pomôžeš jej von z takej situácie. A ak o tebe, ona je tu vždy, aby pomohla.

zdroj: unsplash.com

6. Poznáte sa tak dlho

Či sa už poznáte od plienok alebo zo školských lavíc, prešli ste spolu naozaj kus cesty. To sa nedá nechať len tak. Ak by ste sa opustili, s kým by si spomínala na všetky tie zážitky, keď si ich zažila práve s ňou?

7. Je tvoja jediná skutočná priateľka

Najbližší ľudia v tvojom živote sú tvoja rodina a po nich najlepšia kamarátka. Môžeš mať desiatky známych, ale skutočná priateľka je len jediná. Jej sa môžeš naozaj zveriť a obrátiť sa na ňu v každej situácii.

8. Si si blízka aj s jej rodinou

Tak dlhé priateľstvo sa nezaobíde ani bez zblíženia sa s rodinou tej druhej. Máte dve mamy a jej súrodencov berieš za svojich. Ako by ste ich všetkých mohli opustiť? Ani oni by vám nedovolili len tak ukončiť vaše priateľstvo.

9. Jej sa môžeš vyplakať

Nikto nedokáže lepšie počúvať tvoje náreky. Jej sa môžeš vyplakať na ramene z každej situácie. Ona bude vždy plakať s tebou a utešovať ťa. A iba ona bude mať pre tvoje slzy pochopenie.

zdroj: unsplash.com

10. Je tvoj Valentín

Na čo by ti bol frajer, keď si na Valentína vystačíte vy dve? Ak si v ten deň smutná, poteší ťa kytička či bonboniéra od „tajného ctiteľa“, aj keď vieš, kto ním v skutočnosti je.

11. Žiarlila by si, ak by mala inú kamarátku

Priznajme si to, sme od kostí žiarlivé bytosti a nebolo by nám príjemné, ak by si za teba našla náhradu. Veď ani ju nedokáže žiadna iná nahradiť. Takže tvoja naj kamoška je len tvoja. Druhé nech si nájdu vlastnú!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife