Silné slová, ktoré vedia ublížiť krehkej duši. Písmenká poskladané do slov, ktoré si vypustil von. Ubližujú aj dodnes. Ako veľmi len vedeli slová ublížiť krehkým ženám, z ktorých sa časom, pochopením a prijatím, stali silné a sebavedomé ženy.

Ublížená duša

Bola si príliš silná, no zlomil ťa. Bola si ďaleko v jeho srdci, a tak bolo ťažké vrátiť sa k sebe samej. Dlhý proces, v ktorom hral hlavnú úlohu čas. Všetky tie spomienky boli silnejšie. Myslela si len na to dobré však? Ešte dávno predtým, než si si pripustila, že to nebola tvoja vina. Chyba je vždy na oboch stranách. Láska len tak nezmizne, no zmizne niekedy? Možno áno, ak začneš premýšľať inak ako predtým, keď si bola bezhlavo zamilovaná.

Pochopenie

Po tom dlhom procese ničenia vlastnej duše, prišli myšlienky, ktoré ťa prenasledovali každý večer. Každý večer si myslela na to, ako si to mohla zvládnuť a prejsť s ním aj túto hádku, no bolo by to naozaj tak? Ver mi, nebolo. Ak to došlo k rozchodu a hádky boli bežné, nič by sa nezmenilo a trápila by si sa viac. Je to ťažké, prijať samú seba a prijať ten fakt, že si teraz sama za seba, no nakoniec to pochopíš.

Odpustenie

Stále sa vraciaš myšlienkami, ale už to nie je tak silné. Čas hojí tvoje rany, hoci to možno nevidíš, ale spomeň si na seba vo fáze ublíženej duše. Verím, že si sa posunula až sem, a ak nie, prídeš k tomu. Odpustenie je dôležité v zmysle odpustenia druhému, ale hlavne sebe samej.

Bolo to náročné, ale odpustila si sama sebe a myšlienky sa zlepšili, keďže dokážeš vnímať samú seba ako krásnu dušu, ktorá pochopila, že všetko má svoj dôvod a všetko sa pre niečo deje. Nebol ten pravý a ty si naozaj niekde hlboko rada, že si to ukončila.

Prijatie

Prijala si sa. Prijala si fakt, že všetko bude ako má byť. Prijala si fakt, že miluješ samú seba a raz príde niekto, kto ťa bude milovať a nedopustí, aby si sa trápila bez príčiny. Trápiť sa pre niekoho, kto na teba dávno nemyslí? Hlúpe, no my ženy sme také a často stojíme na jednom mieste.

Práve preto ti vravím, všetko chce čas a všetko chce hlavne odvahu. Miluj sa. Miluj svoje telo. Miluj všetko, čo si urobila, pretože práve v tej chvíli si to takto chcela.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.