HealthandFitnessTravel.com

K jumpingu som sa dostala ako slepé kura k zrnu. Registrovala som už dávnejšie, že existuje čosi také ako skupinové skákanie na malej trampolíne do rytmu dynamickej hudby. No nikdy ma táto myšlienka nejak nechytila za srdce. Až kým sa mi kamarátka len tak medzi rečou nepochválila, že na to v lete pravidelne chodila a je to super vec. Spáliš mnoho kalórií, posilňuješ, strečuješ, bavíš sa. Nejako mi to ostalo v hlave a tu zrazu už balím do tašky legíny, tričko, tenisky (uterák som zabudla,pamätám sa, už tú chybu nikdy nespravím!) a poďho na ten slávny jumping.

simone-trampoline-new-1 foto: wellandgood.com

Musím sa priznať, po prvej lekcii som mala dosť. Hodina intenzívneho tréningu zahŕňajúca skoky, rozskoky, drepy na všetky možné spôsoby a to všetko v rytme dynamickej a motivujúcej hudby. Skupinové cvičenia majú to svoje čaro, že ťa druhí môžu hecovať. Snažíš sa držať krok so skupinou, čo môže byť fakt svojská zábava, sleduješ inštruktorku vpredu a zrazu sa pristihneš, že sa nielen potíš jak besná, ale aj usmievaš. Nečudo, endorfíny sa vyplavujú na plné obrátky.

Má to však jeden podstatný háčik a síce, keď nie si v akej-takej forme, zrejme zo začiatku nebudeš vládať. No poradím ti, skús si tento fakt nevšímať a dýchať, a skákať ďalej, ako keby nič. Časom sa to bude zlepšovať, pokrok príde skôr než si myslíš. Preto sa isto nevzdávaj.

Na čo je jumping dobrý? Toto cvičenie plné hormónov šťastia má veľa unikátnych výhod. Zlepšuje fyzickú aj psychickú kondíciu, balans, podporuje látkovú výmenu, trávenie, šetrí kĺby vďaka mäkkým dopadom. Zapája všetky svalové skupiny, vrátane tých problémových a tiež hlboké svalstvo. Zlepšuje funkciu kardiovaskulárneho systému. Tým, že sa potíš, dávaš zabrať lymfatickému systému, nakoľko vieme, že prúdenie lymfy sa najlepšie aktivuje pohybom. Jednoducho, formuješ si postavu a robíš dobre celému svojmu telu a ešte sa pritom aj zabávaš.

Neskáčeš však úplne celú hodinu. Takisto cvičíš posilňovacie cviky a strečuješ na začiatku lekcie, a na konci. Poviem ti, drepy na trampolínke majú inú príchuť ako na zemi. 🙂 A keď po takom poriadnom skákaní ideš zanožovať, páleniu “ riťky“ sa nevyhneš. Mňa vedia motivovať výkriky inštruktorky: „poď, poď, dáš to, ešte daj, nevzdávaj sa…!“ a podobne.

Zatiaľ som len krátko fanúšička tejto mega účinnej, pohybovej aktivity. No môžem povedať, že je to skvelé kardio. Je to výborný spôsob, ako si urobiť náladu a postavičku ako lusk. 🙂

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness